Zapisz na liście ulubionych
Stwórz nową listę zakupową

Prowadnice do piły

( ilość produktów: 8 )

Każda piła łańcuchowa składa się z kilku różnych elementów, które współpracują ze sobą i gwarantują pożądaną pracę. To dzięki nim możliwe jest efektywne cięcie materiału. Jedną z najważniejszych części tych urządzeń jest prowadnica, na której trzymany jest łańcuch. Tworząc zestaw tnący, szczególną uwagę na należy zwrócić właśnie na dobór tej części, gdyż od niej zależy, jak będzie wyglądać działanie całego urządzenia. Dlatego przy wyborze odpowiedniej prowadnicy do pilarki niezwykle istotne dopasowanie jej nie tylko do marki, ale także do danego typu zastosowania. Niektóre prace wymagają zastosowania urządzeń posiadających zwiększoną wytrzymałość rowka prowadnicy, którą niektórym producentom udało się osiągnąć dzięki użyciu nowego, utwardzonego termicznie materiału. 

Każda prowadnica do pilarki przechodzi różne testy i zabiegi dostosowywania, po to, by zapewnić niezawodną współpracę z pilarkami określonej marki. Oryginalne prowadnice zapewniają maksymalną wydajność przez cały okres eksploatacji. Dzięki ich zastosowaniu, jak również późniejszej, odpowiedniej konserwacji każda pilarka będzie pracować ergonomicznie, bezpiecznie i niezawodnie przez długi czas. Niektóre z prowadnic dzięki temu, że charakteryzuje je trwałość w układzie końcówki prowadnicy i łożyska, a także, w przypadku płytki centralnej - zoptymalizowana konstrukcja, zapewniają maksymalne wyniki i bardzo mało przestojów. 

W tej kategorii znaleźć można prowadnice do piły pilarek znanych marek STIHL, Husqvarna i Partner, a także prowadnice z dołączonymi do nich łańcuchami. Wykonane z niezwykle twardego i odpornego na ścieranie materiału prowadnice, wytrzymują nawet wysoką temperaturęktóra zachodzi podczas pracy łańcuchowej pilarki. Odznaczają się wysokim stopniem wytrzymałości nawet bardzo trudnych warunkach zachowując pełnię swojej funkcjonalności. Poza tym idealnie przenoszą moc pilarki na wydajność cięcia. Zakończone są zębatką. Urządzenia z powodzeniem można dopasować do kilkunastu różnych rodzajów pilarek. Wszystkie prowadnice posiadają europejskie certyfikaty CE. Urządzenia te można wykorzystywać zarówno w rolnictwie jak i leśnictwie. 

pixel