Zapisz na liście ulubionych
Stwórz nową listę zakupową

Łańcuchy do piły

( ilość produktów: 5 )

Łańcuch do piły jest częścią, która jest najmocniej używana podczas pracy pilarki. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ to dzięki łańcuchowi można poradzić sobie z drewnem o dużych średnicach. Ta część niestety nie jest zbyt trwała i należy do części wymiennych. Jednak kupując dobrej jakości łańcuch, można liczyć na wydajną i sprawną pracę. Nie ma znaczenia czy drewno będzie cięte w mniejszym gospodarstwie domowym czy na terenie lasu.  

Łańcuch piły to element, który pozwala na uformowanie drewna w zaplanowany sposób, ale także na zrobienie miejsca do dalszego wzrostu świeżych, nowych pędów. Łańcuch do piły elektrycznej lub spalinowej służy również do rozdrabniania dużych, drewnianych elementów na mniejsze.  

Zależnie od tego, jakie ostrza posiada dany łańcuch, może być on przydatny także do rzeźbienia w drewnie. Posłuży jako zamiennik narzędzia ręcznego, który pozwoli stworzyć piękne formy, przyciągające uwagę walorami estetycznymi. Dobrze dobrany łańcuch pomoże uformować dowolne kształty, ale także przygotować większe elementy, które posłużą np. do montażu mebli wypoczynkowych o większych rozmiarach. 

W tej kategorii znajdują się m.in. łańcuchy do pił produkowanych przez firmę Partner, które dzięki wykonaniu z twardego materiału, mają zdecydowanie większą odporność na ścieranie i wysoką temperaturę podczas pracy. W przypadku łańcuchów do pił Stihl liczba ogniw wynosi aż 50, a grubość zęba prowadzącego 1,3 mm. Wszystkie produkty w naszym sklepie posiadają certyfikat jakość CE oraz długi okres gwarancji. Łańcuchy mogą być stosowane przez leśników i rolników, do cięcia drzewa i innych materiałów. 

Łańcuchy do pilarek mają różne parametry i właściwości. Konieczne jest dostosowanie łańcucha o właściwej grubości, podziałce i długości, która mierzona jest liczbą ogniw prowadzących. Każdy łańcuch tnący ma specjalne oznaczenie wykonane przez producenta, pozwalające szybko zdefiniować wszystkie parametry. Przed zakupem łańcucha warto przeanalizować właściwości techniczne posiadanej piły, aby móc dopasować odpowiedni model. 

pixel