Zapisz na liście ulubionych
Stwórz nową listę zakupową

Czysty sinus

( ilość produktów: 98 )

Przetwornice napięcia z czystym sinusem to jeden z dwóch rodzajów przetwornic napięcia, które służą do zamiany napięcia prądu stałego w napięcie prądu zmiennego. Urządzenia tego typu są powszechnie wykorzystywane w samochodach lub w trakcie biwaków. Można je też spotkać niemal w każdym warsztacie samochodowym, a także w przydomowych garażach fanów majsterkowania. Urządzenia tego typu są niezwykle przydatne tam, gdzie wymagana jest konwersja prądu w celach użytkowych. 
 
Czym różnią się między sobą poszczególne rodzaje urządzeń? Przetwornice napięcia o czystym sinusie cechują się prawdziwie płynnym napięciem prądu i są przeznaczone głównie do urządzeń wymagających ciągłego zasilania oraz napędzanych przez silnik indukcyjny. W przeciwieństwie do przetwornic napięcia ze zmodyfikowanym sinusem, które są tańsze i sprawdzają się dobrze przy drobnych elektronarzędziach, laptopach lub żarówkach energooszczędnych.  
 
Wybierając dla siebie przetwornice napięcia o zmiennym sinusie warto wiedzieć, jak rozróżnić dobrą przetwornice od tej gorszej. Jakość przetwornicy napięcia jest przede wszystkim zależna od tego, ile energii zostanie utraconej w trakcie procesu konwersji. Czym mniej energii, tym lepsza wydajność, a czym lepsza wydajność, tym niższe koszty użytkowania. Jednak, jeśli przetwornica napięcia z czystym sinusem ma być używana rzadko albo tylko w przypadku okazjonalnych wyjazdów to nie ma sensu wydawać na nią dużo pieniędzy, bowiem te o średniej wydajności również spełnią swoje zadanie i w zupełności wystarczą do okazjonalnego wykorzystania. 
 
Przetwornice napięcia o czystym sinusie mogą być z powodzeniem wykorzystane w trakcie rodzinnej wycieczki pod namiot lub w czasie wyjazdu nad jezioro ze znajomymi. Urządzenia te pomogą zasilić lodówki, pompy czy klimatyzatory, ale również wszelkiego typu inne urządzenia, które nie wymagają aż tak precyzyjnego napięcia. Oznacza to, że jeśli ktoś szuka przetwornicy uniwersalnej warto wybrać przetwornice napięcia o czystym sinusie, by nie martwić się jakie urządzenia można do niej podłączyć, a jakim sprzętom może to zaszkodzić. 
 
W  naszym sklepie dostępne są urządzenia w różnych cenach i cechach. Wybierając przetwornice dla siebie, można zdecydować, czy woli się wybrać urządzenie z jednym czy dwoma gniazdami, a także zdecydować o potrzebnej nam mocy maksymalnej. Szeroki wybór i różnorodność sprawią, że każdy - niezależnie od tego czy szuka urządzenia do zastosowania domowego, czy profesjonalnego - powinien znaleźć przetwornicę dopasowaną do jego potrzeb i odpowiadającą jego celom. 

pixel