Zapisz na liście ulubionych
Stwórz nową listę zakupową

Klucze

( ilość produktów: 341 )

Klucz płaski to jeden z tych rodzajów narzędzi ręcznych, który musi znaleźć się w skrzynce narzędziowej każdego majsterkowicza. Dzięki tego typu kluczom jesteśmy w stanie odkręcić i dokręcić wszelkie śruby, które są zakończone 6-kątną główką. Najpopularniejszym rodzajem kluczy płaskich są klucze dwustronne, które z dwóch stron zakończone są końcówkami o innym rozmiarze. Najpopularniejsze klucze to te, które posiadają rozmiar 6 mm, 7mm, 9mm oraz 10mm. Te rozmiary kluczy płaskich są najczęściej wykorzystywane przy drobnych pracach związanych z odkręcaniem i dokręcaniem śrub.

Klucz nasadowy to nie tylko podstawowe wyposażenie domowego majsterkowicza, ale również montera, mechanika, a nawet hydraulika. Klucze nasadowe to narzędzia, które są wykorzystywane do przykręcania i odkręcania śrub, a ich główna różnica pomiędzy innymi kluczami polega na budowie klucza nasadowego. Taki klucz zbudowany jest z trzpienia prostego z uchwytem oraz nasadki, która wyposażona jest w otwór z sześcioma bądź dwunastoma kątami w zależności od modelu klucza. 

Klucz imbusowy, zwany imbusem, jest niezawodnym narzędziem niezbędnym do wykonywania takich prac jak skręcanie mebli i nie tylko. Jest on przeznaczony do wkręcania i wykręcania wszystkich śrub o konkretnej sześciokątnej głowicy. Klucze imbusowe niezbędne są do wykonywania prac na małych śrubach, dlatego istotne jest odpowiednie dobranie rozmiaru klucza imbusowego, co pozwoli na łatwą i sprawną pracę z wkręcaną śrubą. Klucze imbusowe są ponadto wykorzystywane w naprawach roweru, a także do poprawy działania strun w gitarze. Obecnie na rynku możemy wymienić wiele rodzajów kluczy imbusowych, z czego najpopularniejsze to klucze imbusowe typu L, klucze z uchwytem, klucze imbusowe typu T oraz klucze imbusowe z kulką.

Klucze z grzechotką (grzechotki) umożliwiają odkręcanie i dokręcanie śrub z zaoszczędzeniem dużych pokładów energii i czasu. Grzechotki są najczęściej sprzedawane w zestawie z kilkoma nasadkami, co pozwala na posiadanie jednego uniwersalnego narzędzia do wielu różnych prac. Poza tym grzechotka jest narzędziem idealnym do pracy na powierzchni, które uniemożliwia wykonania pełnego obrotu kluczem. W takim przypadku praca ze zwykłym kluczem może być bardzo uciążliwa i pracochłonna. Używając w tym celu klucza z grzechotką, rękojeść samoczynnie przesuwa się do początkowej pozycji, nie powodując obrotu śruby. 

Zastanawiając się, jakie klucze przydadzą nam się w pierwszej kolejności, warto postawić na zestawy kluczy, które pozwolą nam na szerokie zastosowanie bez względu na problem, jaki przed nami stoi. Zestawy kluczy są z reguły umieszczone w zgrabnym i estetycznym pudełku, dzięki czemu zawsze będą one uporządkowane i nie będziemy mieli w przyszłości problemu ze znalezieniem ich. 

pixel