Zapisz na liście ulubionych
Stwórz nową listę zakupową

Rękodzieło

( ilość produktów: 14 )

Rewolwerowe szczypce obrotowe, szczypce oczkowe - dla amatorów rękodzieła, krawiectwa, scrapbookingu, pracy kaletniczej czy rymarskiej to narzędzia niezbędne w ich warsztacie.

Szczypce są popularnym ręcznym narzędziem do montażu nap. Często występują w zestawie z narzędziem do dziurkowania - w takiej wersji są dostępne w naszym sklepie. Ich obsługa nie powinna nastręczać żadnych problemów. Z zagniataniem oczek poradzą sobie nawet osoby bez doświadczenia. Za zakupem takiego zestawu przemawia jego kompletność, prosta konstrukcja urządzeń i korzystna cena.

Rewolwerowe szczypce obrotowe do dziurkowania wykorzystywane są do robienia dziurek o średnicy od 2,5 do 5 mm. Z ich pomocą bez trudu można wykonać otwory w wielu materiałach o różnej strukturze i grubości. Dzięki nim dodatkową dziurkę w pasku zrobić można w mgnieniu oka. Doskonale leżą w dłoni i poradzą sobie nie tylko z tekturą, folią, filcem, ale też tkaninami (nawet tak grubymi, jak jeans) oraz skórą.

W gotowych otworach wyciętych w materiale montuje się napy za pomocą szczypiec oczkowych i zaciskowych. Szczypce oczkowe do nitów, nazywane też nitownicą, pomagają we wkładaniu nitów w otwory o średnicy do 5 mm.

Napy to niezbędny element wielu elementów odzieży, zwłaszcza niemowlęcej i dziecięcej. Wszelkiego rodzaju body i pajacyki dużo wygodniej zapiąć na tak zwany krawiecki zatrzask niż guziki. Obecnie trudno wyobrazić sobie bez tych niewielkich metalowych elementów produkcję wielu dodatków, takich jak torebki czy portfele. Niekiedy stosuje się je zamiast rzepów jako zapięcie w butach albo rękawiczkach.

Oczka z kolei umożliwiają przeciągnięcie przez materiał sznurków bądź pasków. Sprawdzą się doskonale jako element wykończenia odzieży: kurtek, bluz czy spodni. Oczka kaletnicze doceniają też twórcy galanterii skórzanej. Niezbędne bywają przy produkcji pasków, ale stanowić mogą też ciekawy element dekoracyjny na torebkach skórzanych albo ze skóry ekologicznej. Pełnią więc nie tylko funkcję użytkową, ale i estetyczną. Z pomocą tych niepozornych oczek można wykonać nawet uprzęże, smycze oraz siodła.

Miłośnikom cardmakingu, scrapbookingu czy art journalingity i wszystkim tym, którzy chcą tworzyć małe dzieła sztuki na nieprzemysłową skalę, mogą okazać się pomocne nity. Te niewielkie metalowe elementy znajdą swoje zastosowanie przy tworzeniu albumów, kartek, zaproszeń, pocztówek, biżuterii, breloczków oraz różnego rodzaju ozdób z filcu.

pixel