Zapisz na liście ulubionych
Stwórz nową listę zakupową

Dla zwierząt

( ilość produktów: 1 )

Wybierając się w podróż z naszym pupilem, należy zadbać o jego komfort i bezpieczeństwo. Na rynku znajdziemy wiele akcesoriów przydatnych w podróży z czworonogiem. Zacznijmy od podstaw bezpieczeństwa, czyli pasów dla psów. Są one ważnym elementem wyposażenia naszego auta. Polskie prawo drogowe wymaga od właściciela psa, aby ten zapewnił mu bezpieczne warunki transportu. Pasy bezpieczeństwa uchronią psa w trakcie kolizji przed obrażeniami. Poza pasami możemy zakupić szelki, odpowiednio dopasowane do rozmiaru naszego pupila. Sprawdzą się one w dłuższych podróżach.

Maty są sposobem na ochronę siedzeń samochodowych. Podróżując z czworonogiem nie chcemy, aby tapicerka naszego auta ucierpiała. Mata uchroni ją przed sierścią oraz wydzielinami takimi jak ślina czy mocz. Maty są łatwe w czyszczeniu oraz wielorazowego użytku. Dodatkowo możemy wybrać opcję maty do bagażnika, która ochroni tapicerkę przed zabrudzeniami.

Transportery i klatki przydadzą się w podróży np. do przychodni weterynaryjnej. Są łatwe w złożeniu i rozłożeniu, szybko i łatwo się je czyści. Polecane na krótkie dystanse. Do wyboru mamy transportery i klatki plastikowe oraz torby materiałowe. Te pierwsze można  przypiąć pasami w aucie, posiadają otwory wentylacyjne oraz drzwiczki wykonane z metalowej ocynkowanej siatki. Torby sprawdzą w krótkich podróżach, łatwo je rozłożyć dzięki metalowemu suwakowi. Czyszczenie torby również nie sprawia problemów. Polecane są dla psów ras małych oraz kotów.

Jeśli chcemy, aby nasz pies pozostał w jednym miejscu np. w bagażniku, dobrym rozwiązaniem jest zakup przegrody do bagażnika, która to odgrodzi część bagażową od osobowej. Przegrody są regulowane, dzięki czemu możemy dopasować ją do naszego auta.

Należy pamiętać, że nasz pies w podróży będzie chciał zaspokoić potrzeby fizjologiczne tak jak np. picie i jedzenie. Aby nie zabierać z domu nieporęcznych misek, zajmujących sporo miejsca w samochodzie, dobrym pomysłem jest zaopatrzenie się w składane nylonowe lub silikonowe miseczki. Są one łatwe w czyszczeniu, a po złożeniu zajmują bardzo mało miejsca. 

Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami Tooles.

pixel