Zapisz na liście ulubionych
Stwórz nową listę zakupową

Agregaty prądotwórcze

( ilość produktów: 69 )

Agregaty prądotwórcze to elementy wyposażenia przeznaczone do stosowania w różnych miejscach, w których nie ma dostępu do energii elektrycznej. Sprzęt taki stanowi więc alternatywę dla zasilania przy pomocy prądu. Z agregatów korzysta się przede wszystkim na nieuzbrojonych działkach budowlanych oraz przy okazji różnych prac terenowych. Oprócz tego urządzenia takie są świetnym rozwiązaniem w przypadku przerwy w dostawach energii. Dzięki nim można więc zapewnić odpowiedni poziom zasilania potrzebny dla różnych urządzeń domowych.

Innymi słowy, agregaty mogą spełniać funkcję zasilania awaryjnego, dzięki któremu w przypadku przerwy w dostawie prądu, dostarczymy elektryczność do komputerów, wyposażenia odpowiedzialnego za ogrzewanie, urządzeń chłodzących, alarmów czy też pieców z podajnikami elektrycznymi. W naszej ofercie dostępne są agregaty prądotwórcze o zróżnicowanej mocy, cenie i poziomie hałasu. W naszej ofercie każdy klient znajdzie coś dla siebie, niezależnie od tego czy urządzenia mają być przeznaczone do zastosowań domowych czy też bardziej zaawansowanych i profesjonalnych.

Agregaty prądotwórcze przydają się nie tylko jako awaryjne źródła zasilania oraz jako jedyne źródła prądu w terenie. Dzięki nim można zapewnić sobie zasilanie podczas wypoczynku na biwaku, w domku letniskowym czy też na działce. Sprzęt taki sprawdza się więc w każdym miejscu i sytuacji, w której wytworzenie prądu z innego źródła jest niemożliwe lub niepraktyczne.

Kolejnym ważnym zastosowaniem dla agregatu prądotwórczego jest przydomowy czy też nawet profesjonalny warsztat. Urządzenie takie radzi sobie bowiem bezproblemowo z dostarczaniem elektryczności do elektronarzędzi. Należy jednak upewnić się czy dany agregat na pewno nadaje się do skutecznego zasilania określonych elementów wyposażenia, narzędzi i sprzętów.

Wybierając agregat należy zwrócić uwagę na jego moc. Powinna ona być wyższa niż dodana do siebie moc urządzeń, które będą do takiego agregatu podłączone. W przypadku większej mocy podłączonych urządzeń, agregat nie będzie w stanie ich zasilić i zapewnić prawidłowego działania. Kolejnym istotnym parametrem jest typ paliwa (benzyna lub olej napędowy). Należy również zwrócić uwagę na pojemność zbiornika. Im więcej paliwa się w nim zmieści, tym dłużej agregat jest w stanie pracować bez uzupełniania paliwa. Dobrze jest też sprawdzić czy dany sprzęt ma inne istotne udogodnienia, takie jak na przykład obudowa dźwiękoszczelna, tłumik, elementy chroniące przed wibracjami czy też kółka ułatwiające transport.

pixel