Zapisz na liście ulubionych
Stwórz nową listę zakupową

Tarcze do cięcia drewna

( ilość produktów: 10 )

Przycinanie oraz obrabianie różnych materiałów to integralna część majsterkowania, prac remontowych i projektowych, które na co dzień lub hobbystycznie wykonuje wiele osób. Jednak by praca ta była sprawna, przyjemna i co najważniejsze - bezpieczna, niezbędne jest wyposażenie się w odpowiednie narzędzia. Dawno już z mody wyszły wszelkie ręczne metody obrabiania drewna, dlatego teraz szczególnie dużym zainteresowaniem cieszą się elektronarzędzia do obróbki, ze szlifierkami i pilarkami na czele. Jednak żadne z tych narzędzi nie spełni swoich funkcji, jeśli nie zainwestujemy w dobrej jakości tarcze do cięcia drewna. 

Tarcze różnią się między sobą budową, jakością wykonania i zastosowaniem. Jeśli więc nie jesteśmy pewni, jakiej tarczy do cięcia drewna powinniśmy użyć, warto zwrócić uwagę na kilka czynników, które z pewnością pomogą nam w podjęciu dobrej decyzji. 

Tarcze do drewna różnych producentów różnią się przede wszystkim liczbą zębów, które możemy zobaczyć w tarczy. Liczba zębów determinuje szybkość oraz precyzje cięcia. Zasada jednak jest bardzo prosta - im twardsze drewno, tym liczba zębów powinna być większa. Nie bez znaczenia jest również materiał, z jakiego wykonana jest dana tarcza. Najlepsze tarcze wyposażone są w zęby pokryte węglikiem spiekanym bądź tytanem. Takie materiały zapewnią nam niesamowitą wytrzymałość tarczy oraz jej niezawodność.  

Podczas zakupu odpowiedniego produktu powinniśmy wziąć pod uwagę również takie kwestie, jak kąt natarcia tarczy, jej średnica, która powinna być dostosowana do narzędzia, jakie obsługujemy oraz poziom wibracji, jaki wydziela zakupiona tarcza do cięcia materiałów drewnianych.  

W naszym sklepie dostępne są tarcze zarówno do cięcia drewna, jak i ich szlifowania. Specjalne tarcze do szlifowania drewna, pozwalają nam na uzyskanie wyjątkowo gładkiej powierzchni, za pomocą szlifierki kątowej. Wiele osób wychodzi z założenia, że jedynie szlifierki oscylacyjne i mimośrodowe nadają się do wysokiej jakości szlifowania drewna. Jednak wykorzystując tarczę do szlifowania drewna, możemy zagwarantować sobie równie zadowalający efekt. Co więcej, dostępne w sklepie Tooles tarcze nadają się również do innych materiałów, jak beton, PCV czy sklejka.  

pixel