Zapisz na liście ulubionych
Stwórz nową listę zakupową

Panele słoneczne

( ilość produktów: 62 )

Panele słoneczne to elementy systemu fotowoltaicznego, który służy do przechwytywania promieni słonecznych i przekształcania ich w energię użytkową. W zależności od potrzeb użytkowników są to elementy umożliwiające tworzenie energii dla całego gospodarstwa domowego lub dla mniejszych jednostek, takich jak domek letniskowy czy też kamper. Panele słoneczne umożliwiają odcięcie się od dystrybutora prądu, dzięki czemu stajemy się niezależni. W naszej ofercie znajduje się kilka rodzajów paneli, dzięki czemu można je bez problemu dopasować do swoich oczekiwań. 

Panele słoneczne dzieli się na solarne i fotowoltaiczne, a zakres ich zastosowania jest związany z charakterystyką budowy konkretnego modelu. W naszym sklepie znajdują się między innymi panele słoneczne, które wykorzystuje się głównie do ładowania akumulatorów, ale również do zasilania urządzeń elektrycznych bezpośrednio oraz panele fotowoltaiczne, które dzięki swojej giętkości i poziomie mocy można instalować na nierównych powierzchniach, takich jak łodzie, żaglówki czy samochody kempingowe. W zależności od wyboru konkretnego panelu, do jego działania będzie potrzebny odpowiedni osprzęt. 

Panele solarne polimorficzne, które można znaleźć w naszym sklepie, zaczynają się od 5W i 12V. Są to podstawowe elementy systemu fotowoltaicznego, które zostały zbudowane z modułów stworzonych z ogniw polikrystalicznych. Są wyjątkowo czułe na całej swojej powierzchni, przez co łatwiej wychwytują światło, nawet podczas pochmurnych dni. Posiadają zabezpieczenie z hartowanego szkła, które nie tylko zapewnia panelom sztywność, ale również wysoką przepuszczalność promieni słonecznych. Tego rodzaju baterie słoneczne wykorzystywane są między innymi do ładowania akumulatorów, punktów LED czy zasilania niewielkich urządzeń elektrycznych. 

Oferowane przez nas panele solarne fotowoltaiczne mogą być również wykonane z monokrystalicznego podłoża krzemowego, co oznacza, że do ich wytworzenia został wykorzystany jeden kryształ. W tej wersji są lekkie i elastyczne, dzięki czemu umieszczanie ich na zakrzywionych powierzchniach nie będzie problemem. W zastępstwie szkła zostało tu użyte specjalne laminowanie, które zabezpiecza powierzchnię przed uszkodzeniami, jednocześnie zapewniając wysoką przepuszczalność świetlną. Panele mogą posiadać diody, które minimalizują utratę mocy wynikającej z chwilowego cienia. 

W naszym sklepie można znaleźć również panele solarne słoneczne o wysokiej żywotności. Po dziesięciu latach będzie ona nadal wynosiła 90 proc., a po dwudziestu pięciu - aż 80 proc. Tego rodzaju panele zbudowane są z polikrystalicznych ogniw, które zostały umieszczone na podłożu kompozytowym o lekkiej, sztywnej konstrukcji.

pixel