Zapisz na liście ulubionych
Stwórz nową listę zakupową

Szlifierki

( ilość produktów: 46 )

Do obróbki takich materiałów jak metal, drewno, beton, plastik czy płytki przydaje się szlifierka. Umożliwia przede wszystkim sprawne i bezpieczne polerowanie, czyszczenie oraz cięcie wielu powierzchni i elementów. W sklepie Tooles.pl znajdą Państwo różne rodzaje tego elektronarzędzia, m.in. szlifierki kątowe, mimośrodowe, trzpieniowe oraz stołowe.

Rodzaje szlifierek dostępnych na Tooles.pl

Dobór szlifierki zależy przede wszystkim od rodzaju materiału, wielkości powierzchni oraz sposobu wykorzystania elektronarzędzia (m.in. czyszczenie, polerowanie, cięcie, wyrównanie). W zależności od potrzeb można dobrać też wielkość szlifierki – do wyboru są dostępne duże sprzęty, a także te w rozmiarze mini.

Uniwersalne szlifierki kątowe

Kątówki, czyli szlifierki kątowe, to uniwersalne narzędzia przydatne do użytku domowego i profesjonalnego. Uzupełnione o odpowiednie tarcze sprawdzają się przede wszystkim do różnorodnej obróbki twardszych materiałów, takich jak metal, stal, beton, gres czy płytki. Chętnie wybieranym narzędziem jest szlifierka kątowa z regulacją obrotów – ten mechanizm ułatwia dopasowanie prędkości do rodzaju surowca.

Szlifierki oscylacyjne do zadań specjalnych

Kolejnymi chętnie wybieranymi elektronarzędziami są szlifierki oscylacyjne, wykonujące ruch wahadłowy. Sprawdzają się przede wszystkim do obrabiania dużych i płaskich powierzchni – takich jak drzwi czy blaty kuchenne. Nadają się właściwie do wszystkich materiałów, łącznie z drewnem, metalem czy gresem.

Podobnie działają szlifierki mimośrodowe. Ich zastosowanie, dzięki większej elastyczności, jest jednak nieco szersze – dobrze radzą sobie z powierzchniami wybrzuszonymi oraz wklęsłymi. Sprawdzają się też do polerowania, gdy powierzchnia ma być naprawdę gładka.

Szlifierki trzpieniowe do polerowania

Do precyzyjnego wykończenia małych powierzchni, przydadzą się szlifierki trzpieniowe – które są nieco podobne do wiertarek. To narzędzia do frezowania i polerowania trudno dostępnych miejsc oraz niewielkich elementów i detali, np. w branży jubilerskiej. Taki sprzęt nadaje się do dokładnego obrabiania materiałów o różnej twardości.

Szlifierki stołowe to wyposażenie każdego warsztatu

Szlifierki stołowe to dobry wybór do profesjonalnego warsztatu. Są zaprojektowane w taki sposób, by zapewnić możliwość przymocowania do stołu lub blatu. Dzięki temu gwarantują całkowitą stabilność. Co więcej, dla jeszcze większej efektywności, tego typu elektronarzędzia często są wyposażone w dwie tarcze.

Niezbędne akcesoria do szlifierek

Na stronie sklepu Tooles.pl są dostępne także akcesoria do szlifierek, które usprawniają wykonywane zadania. Klienci najczęściej wybierają:

  • talerze szlifierskie,
  • stojaki (uchwyty, statywy),
  • kamienie szlifierskie.

Dzięki takim dodatkom można dopasować swoje elektronarzędzia do indywidualnych potrzeb, przyspieszyć pracę oraz zwiększyć komfort nawet podczas wielu godzin w warsztacie.

pixel