Zapisz na liście ulubionych
Stwórz nową listę zakupową

Nagrzewnice

( ilość produktów: 20 )

Nagrzewnice to coraz częściej stosowane urządzenia do ogrzewania powietrza. Są one bezpieczne i bardzo proste w obsłudze, a ich uszkodzenie dzięki trwałej obudowie jest ograniczone do minimum. Najczęściej stosuje się je w samochodach, magazynach, halach produkcyjnych czy na stacjach diagnostycznych. Używane są również w innych miejscach, w których instalacja grzewcza nie może zostać założona lub uległa uszkodzeniu. Sposób działania nagrzewnicy uzależniony jest od jej rodzaju.

Nagrzewnice gazowe czy nagrzewnice olejowe to najpopularniejszy rodzaj urządzeń do ogrzewania powietrza. W pierwszym przypadku źródłem ciepła jest gaz, który wytwarza czyste i ciepłe powietrze. Nagrzewnice gazowe w bardzo szybkim tempie ogrzewają pomieszczenie, w którym się znajdują, nie odprowadzając przy tym żadnych spalin. Powietrze zasysane przez wentylator jest ocieplane, a następnie wydmuchiwane z nagrzewnicy. Mogą być one stosowane zarówno w pomieszczeniach zamkniętych o dobrej wentylacji, jak i przestrzeniach otwartych. Nagrzewnice olejowe działają podobnie jak gazowe, ale źródłem ciepła w ich przypadku jest olej, a nie gaz. Doskonale sprawdzają się one w pomieszczeniach, w których wentylacja jest ograniczona, takich jak sklepy czy hale wystawowe. Elastyczne przewody, które możemy zastosować, pozwalają na szybkie i równomierne rozprowadzenie powietrza.

Nagrzewnice dzielimy ze względu na przeznaczenie, budowę czy rodzaj paliwa. Wyróżniamy te stosowane w pomieszczeniach, samochodach czy w przemyśle. Jeśli chodzi o ich konstrukcje, to do wyboru mamy takie nagrzewnice jak stacjonarne, mobilne, wiszące czy wbudowane w maszyny. Do wyboru mamy też nagrzewnice o różnych rodzajach paliwa. Najpopularniejsze to gazowe, olejowe, wodne, elektryczne i zasilane paliwami stałymi. Każda nagrzewnica różni się zastosowaniem, jeśli chodzi o dany rodzaj, ale większość z nich charakteryzuję się prostotą w obsłudze i serwisowaniu.

Nagrzewnice powietrza posiadają wiele zalet. Przede wszystkim są bardzo wydajne, a tanie w eksploatacji. Nie powodują spalin i nie wydzielają nieprzyjemnego zapachu. Są bardzo proste w obsłudze i charakteryzują się cichą pracą. Większość nagrzewnic umożliwia regulację ich mocy, dzięki czemu możemy zaoszczędzić na energii. Sprawdzą się świetnie w każdym pomieszczeniu czy na zewnątrz. Posiadają też trwałą obudowę, która sprawia, że wyróżniają się długą żywotnością. Przed zakupem odpowiedniej nagrzewnicy:

  • Zastanów się, jakie ma być docelowe jej zastosowanie,
  • Określ, w jakich warunkach będzie pracować,
  • Pomyśl o odpowiednim rodzaju paliwa oraz mocy cieplnej nagrzewnicy.
pixel