Zapisz na liście ulubionych
Stwórz nową listę zakupową

Gwintownice

( ilość produktów: 17 )

Mówiąc o gwintownicy czy gwintowniku często mamy również na myśli narzynkę. Jednak to drugie narzędzie istnieje w świadomości wielu ludzi jako gwintownica. Jak sama nazwa wskazuje, gwintownik służy do nacinania gwintów. Jednak jest diametralna różnica pomiędzy gwintownikiem a narzynką.

Gwintownik to narzędzie wieloostrzowe, które służy do robienia gwintów wewnętrznych, takich, jakie spotykamy w nakrętkach. Gwintownik jest podobny do śruby i wyposażony jest w ostrza skrawające, które podczas wkręcania w otwór nacinają gwint.

Gwintownik składa się z uchwytu zwanego oprawką oraz części skrawającej wyposażonej w ostrza. Część służąca do skrawania ma kształt stożka, co umożliwia bezproblemowe i swobodne wycięcie gwintów w otworze. Część skrawająca posiada nacięte rowki, tworzące ostrza, które mają za zadanie odprowadzać wióry. Rowków w części skrawającej może być od dwóch do pięciu. Ich ilość zależy od średnicy gwintownika.

Rozróżniamy gwintowniki ręczne i maszynowe. Narzędzia te produkowane są do gwintów prawych i lewych, więc przed zakupem dobrze upewnić się jaki rodzaj gwintownika potrzebujemy.

Wysoką wytrzymałość gwintowników uzyskuje się dzięki hartowaniu. Korpus gwintownika wykonany jest ze stali lub odlewu cynku i aluminium. Ramiona i szczęki dociskowe są ze stai konstrukcyjnej.

Narzynka z kolei w przeciwieństwie do gwintownika używana jest do wykonywania gwintów zewnętrznych. Jej działanie opiera się na nakręcaniu na rurę lub inny przedmiot w kształcie walca i wyrzynaniu gwintu zewnętrznego. Narzynka również wyposażona jest w ostrza, które sprawnie wykonują gwint na przedmiocie, w który jest wkręcana.

W ofercie naszego sklepu znajda państwo zarówno gwintowniki, jak i narzynki. Polecamy zestawy narzynek i gwintowników, które w sposób kompleksowy umożliwią wykonywanie gwintów na rurach o różnej średnicy. Kupując zestaw, można zaoszczędzić trochę pieniędzy i mieć wszystkie elementy wyposażenia ułożone w zgrabnej skrzynce.

W naszej ofercie znaleźć można również grzechotki i pokrętła do gwintowników. Polecamy gwintowniki maszynowe, metryczne i ręczne o różnych średnicach i wielkościach. Z szerokiej oferty gwintowników można wybierać te pozwalające wykonać gwinty calowe i metryczne. Proponujemy komplety gwintowników i narzynek w atrakcyjnych cenach. Jeżeli jest taka potrzeba, to oczywiście można zakupić pojedynczy element. Oferujemy pojedyncze sztuki gwintowników i narzynek o różnych średnicach oraz oprawek do narzynek.

Oprócz narzędzi do wykonywania gwintów proponujemy również zestawy do naprawy gwintów oraz sprężynowe wkładki naprawcze w atrakcyjnych cenach.

Gwarantujemy najwyższą jakość naszych produktów oraz sprawną dostawę kurierem wszystkich zamówionych produktów.

pixel