Zapisz na liście ulubionych
Stwórz nową listę zakupową

Pompy spalinowe

( ilość produktów: 13 )

Pompy spalinowe do wody posiadają różną moc i wydajność, którą powinniśmy dopasować odpowiednio do naszych potrzeb. Napędzane silnikiem spalinowym za pomocą mieszanki oleju i benzyny, nie potrzebują źródła energii elektrycznej. Dzięki temu są znakomitym rozwiązaniem w miejscach, w których nie ma dostępu do sieci elektrycznej. Poza tym są łatwe w obsłudze oraz odporne na działanie czynników zewnętrznych. Wszystkie urządzenia posiadają certyfikaty europejski CE, dzięki czemu mamy pewność, że są bezpieczne w stosowaniu. Czym różnią się poszczególne modele pomp i która sprawdzi się dla nas najlepiej?

Pompy spalinowe o mniejszej mocy - 5,2 KM. Ten typ pomp przeznaczony jest do pompowania zarówno wody czystej, jak i brudnej. Dlatego znakomicie sprawdza się przy opróżnianiu zbiorników z liśćmi lub innymi zanieczyszczeniami. Poza tym urządzenia są często stosowane w gospodarstwach rolnych do podlewana plantacji, np. w rowów melioracyjnych lub rzek. Posiadają dużą wydajność do 300 l/min oraz wysokość tłoczenia cieszy do 25 metrów i głębokość zasysania do 8 metrów. Dlatego można je stosować do oczyszczania starych studni o mniejszej głębokości lub innych zbiorników wodnych. Dwusuwowy silnik chłodzony powietrzem jest prosty w obsłudze i cechuje się wysoką trwałością. Ręczny rozruch silnika sprawia, że nie potrzebujemy akumulatora, ani innego źródła energii, aby rozpocząć pracę urządzenia.

Pompy spalinowe 6,5 KM. Ten rodzaj pomp znakomicie sprawdza się do tłoczenia wody czystej (również pitnej), jak i brudnej. Może być stosowany do podlewania plantacji oraz opróżniania zanieczyszczonych zbiorników wodnych, rowów, itd. Z tego względu są stosowane m.in. do wypompowywania wody z wykopów budowlanych, zalanych piwnic i podobnych pomieszczeń. Są również często używane przez jednostki Straży Pożarnej, ponieważ są stosunkowo lekkie i posiadają dużą wydajność, która podczas gaszenia ognia pełni kluczową rolę. Urządzenia posiadają też tzw. kosz ssawny, czyli filtr, który chroni pompę przed przedostaniem się większych zanieczyszczeń, np. gałęzi, gruzu, kamieni, itd. Maksymalna wydajność tych urządzeń wynosi do 1000 l/min, wysokość tłoczenia do 32 m, a głębokość ssania do 8 m. Uruchamiane są ręcznie, dzięki czemu nie potrzebują dodatkowego źródła energii.

Pompy spalinowe mogą służyć do opróżniania zbiorników wodnych z czystą lub brudną wodą. Dlatego należy wybrać model o odpowiedniej mocy i wydajności, aby spełni nasze oczekiwania. Jeżeli urządzenie będzie używane często, to warto wybrać model o większej mocy. Natomiast w pracy w lżejszych warunkach dobrze sprawdzają się pompy o mniejszych mocach i wydajności.

pixel