Zapisz na liście ulubionych
Stwórz nową listę zakupową

Stabilizatory napięcia

( ilość produktów: 16 )

Stabilizatory napięcia to pomocnicze elementy osprzętu elektrycznego, których zastosowanie ma na celu zapewnienie poprawnej pracy urządzeń elektrycznych oraz ich ochronę. Działający na zasadzie sprzężenia zwrotnego, stabilizator napięcia niweluje wahania napięć prądu, dostarczając do urządzenia prąd o odpowiednim napięciu - stabilizatory znajdują szerokie zastosowanie zarówno w przemyśle, jak i w użytku domowym. Wśród urządzeń, względem których szczególnie zalecane jest używanie stabilizatorów napięcia, można wymienić m.in. podzespoły sieci komputerowej i routery, a także sprzęty RTV - telewizory, kolumny głośnikowe czy wieże. W sklepie Tooles dysponujemy kompleksową ofertą stabilizatorów, które - odpowiednio dobrane - będą doskonale współpracować z rozmaitymi urządzeniami. Zapraszamy do poznania naszego asortymentu.  

Dwie podstawowe i pokrewne sobie funkcje, jakie spełnia stabilizator napięciowy, to zagwarantowanie bezzakłóceniowej pracy urządzeń elektrycznych oraz zapobieganie awariom. Stabilizator, podłączony do źródła prądu - np. agregatu prądotwórczego czy lokalnej sieci - przekształca pobierane napięcie, odpowiednio je obniżając lub zwiększając, tak, aby parametry napięcia prądu dostarczanego do danego urządzenia pozostały na optymalnym poziomie. Stabilizatory dostępne w naszym sklepie to uniwersalne urządzenia, które nie tylko kontrolują stan napięcia, ale również wyposażone są w dodatkowe funkcje. Zapobiegają przeciążeniom, odcinając dopływ prądu przy stałym wzroście napięcia z sieci, a także niwelują zakłócenia powstałe w wyniku działania innych podpiętych do sieci urządzeń. 

Używając stabilizatora napięcia, należy pamiętać o tym, aby podpięte do niego urządzenie uruchamiać w momencie, gdy stabilizator będzie już podłączony do sieci. Inną kwestią, o której należy pamiętać, jest sprawdzenie, czy łączna moc urządzeń podłączonych do stabilizatora nie przekracza jego mocy maksymalnej. 

Najważniejsze parametry, które opisują stabilizatory napięcia, to wartości napięcia wejściowego oraz wyjściowego - w naszym sklepie można znaleźć przyrządy przeznaczone do napięcia na wejściu od 150 do 270 VAC, gwarantujące napięcie wyjściowe 215-230 VAC, do którego przystosowane są sprzęty komputerowe, RTV i inne powszechnie używane elektroniczne urządzenia. Inne istotne wartości to moc przy ciągłym obciążeniu czy temperatura pracy - dysponujemy stabilizatorami od 500 VA do 5000 VA, wydajnie działającymi w temperaturze od 0 do 40 stopni. Dokonując wyboru, należy dokładnie zapoznać się ze specyfikacją danego urządzenia. 

pixel