Zapisz na liście ulubionych
Stwórz nową listę zakupową

Mieszadła elektryczne

( ilość produktów: 1 )

Mieszadła elektryczne są narzędziami uniwersalnymi, które służą do miksowania półpłynnych materiałów budowlanych (np. klejów, farb, zapraw cementowych). Należą do grupy elektronarzędzi przenośnych. Są szczególnie przydatne podczas prac budowlanych i remontowych. Właściwie dobrane mieszadło pozwala wymieszać większą ilość zaprawy w krótszym czasie. W naszej ofercie można znaleźć modele mieszarek dwubiegowych i wielobiegowych o różnej mocy. Są one przeznaczone do miksowania farb, gipsu, niepalnych chemikaliów oraz wszelkich pylnych substancji. 

W zależności od momentu obrotowego i mocy mieszadło elektryczne pozwoli właściwie połączyć różne składniki aktywne, dzięki czemu mieszanka spełni swoją rolę – niezależnie, czy jest to klej do tapety, czy inna substancja o gęstej strukturze. Urządzenie to charakteryzuje się dużą siłą działania, a jego użycie znacznie zwiększy wydajność ekipy remontowo-budowlanej. Modele dysponujące większą mocą oraz prędkością obrotową zmniejszają ryzyko dostania się powietrza do mieszaniny, dzięki czemu jest ona bardziej jednorodna i można ją łatwiej rozprowadzić na płaskiej powierzchni. 

Decydujący wpływ na dobór mieszadła elektrycznego ma ilość materiału, którego to urządzenie będzie musiało przemieszać. Regulacja prędkości urządzenia pozwala zwiększać prędkość obrotu głowicy, co najlepiej uczynić, gdy masa powoli nabiera jednorodnej konsystencji. Jest to rozwiązanie progresywne, umożliwiające stopniową regulację prędkości mieszadła. 

Urządzenia mają ergonomiczną konstrukcję, a podwójny uchwyt pozwala pewniej trzymać urządzenie w dłoni, co zwiększa bezpieczeństwo użytkowania. Rękojeści są wyposażone we włącznik startowy oraz przycisk bezpieczeństwa, które znajdują się w niewielkich odległościach. Zwiększa to kontrolę użytkownika nad narzędziem, pozwala na szybszą i łatwiejszą pracę. Umożliwia szybkie zablokowanie pracy mieszadła, jeśli zajdzie taka potrzeba. Mieszadła posiadają zderzak chroniący przed uderzeniami i uszkodzeniami. 

Mieszadła elektryczne są wykonane z solidnych materiałów i mogą służyć przez lata. Uchwyt ze wzmocnionego tworzywa i pozostałe elementy są odporne na działanie różnych substancji chemicznych, można bez obaw miksować barwniki, rozpuszczalniki oraz farby. Czyszczenie urządzenia jest proste – wystarczy zimna woda, aby pozbyć się resztek mieszanki. W przypadku niektórych materiałów można zastosować gorącą wodę. 

pixel