Zapisz na liście ulubionych
Stwórz nową listę zakupową

Oscylacyjne

( ilość produktów: 8 )

Szlifierka oscylacyjna to urządzenie, które opiera się na zasadzie wahadłowego ruchu sztywnej stopy szlifierskiej. Odpowiedzialne za to są drgania, dzięki czemu szlifierki oscylacyjne nadają się do obróbki równych powierzchni o dużym rozmiarze. Urządzenia te używane są do obróbki drewna, a także do pozbywania się zaschniętych płynnych materiałów. Ich użycie jest przeważnie oburęczne, chociaż na rynku zaczęły się pojawiać narzędzia, które przystosowane są do pracy z tylko jedną ręką. 
 
Szlifierki oscylacyjne posiadają trzy główne parametry, które je charakteryzują. Są to kolejno: mimośrodowość, wymiary stopy oraz liczba oscylacji na minutę. Mimośrodowość mieści się w przedziale od 1 do 2,5 mm i określa jak bardzo, wychyla się stopa szlifierki. Im większa jest mimośrodowość, tym większa efektywność podczas szlifowania. Wymiary stopy mieszczą się w przedziale 185-230 mm dla długości oraz 90-115 mm dla szerokości. Określają one czas szlifowania powierzchni. Czym większe wymiary tym czas pracy jest krótszy. Istnieje możliwość wymiany stopy szlifierek na nowe lub na innego rodzaju. Liczba oscylacji na minutę jest ostatnim parametrem szlifierek oscylacyjnych. Jest to nic innego jak dokładność samego szlifowania. Przedział oscylacji mieści się w przedziale od 19 do 27000 na minutę. 
 
Do szlifierek oscylacyjnych dostępne są akcesoria, które ułatwiają pracę. Są to tak zwane systemy odsysania pyłu, które usuwają powstały w wyniku szlifowania materiał. Kolejną opcją są systemy, które pozwalają ustawiać wstępną prędkość szlifowania. Pomaga to dobrać odpowiednią częstotliwość dla danego szlifowanego materiału. 
 
Nasz sklep oferuje różnego rodzaju szlifierki oscylacyjne, które pomagają w obróbce nie tylko drewna, ale także innych materiałów takich jak np. metalu. Urządzenia, które oferujemy, posiadają niezawodne silniki najnowszych generacji oraz doskonałe konstrukcje, co przekłada się na zwiększoną efektywność pracy. W zestawie oprócz samej szlifierki znajdują się także inne akcesoria takie jak: papier ścierny z wygodnym mocowanie na rzep lub zaciski, obudowa typu Soft Grip, worek na pył, który zwiększa komfort pracy, usuwając pozostałości ze szlifowania. W komplecie nie zabraknie także instrukcji obsługi. Narzędzia dostępne w naszym sklepie są doskonałe nie tylko dla profesjonalistów, ale również dla majsterkowiczów, którzy lubią zrobić coś dla domu.  

pixel