Zapisz na liście ulubionych
Stwórz nową listę zakupową

Cięcie blachy

( ilość produktów: 5 )

Narzędzia do cięcia blachy to jedne z najczęściej stosowanych narzędzi w warsztatach dekarskich oraz w miejscach, gdzie ma się do czynienia z blachami metalu. Wśród nich szczególne miejsce zajmują noże i nożyce do cięcia blachy. Niezwykle ważne są również zestawy naprawcze, które potrafią uratować narzędzie przed ich ostatecznym zepsuciem. Na rynku dostępne są narzędzia o różnych parametrach. Dużą popularnością cieszą się jednak przede wszystkim nożyce do cięcia blach.

Tradycyjne nożyce do cięcia blach – model ten zdecydowanie cieszy się największą popularnością. Klasyczne nożyce sprawdzają się do wielu, różnorodnych celów. Można nimi ciąć na wskroś oraz wykonywać cięcie kształtowe. Świetnie radzą sobie z obrabianiem rogów, jak i wnętrza całej blachy. Z powodzeniem można nimi także przecinać kable. Są małe i poręczne, a przede wszystkim wysoce funkcjonalne. Nie stanowią problemu w przechowywaniu oraz transporcie.

Elektryczne nożyce do cięcia blach to nowość na rynku, która powoli zaczyna wypierać nożyce o klasycznej budowie, do których używania niezbędne jest posiadanie silnej dłoni. Dzięki podłączeniu do źródła prądu można operować nimi bez większego wysiłku. Rola osoby, która zajmuje się cięciem blachy, ogranicza się jedynie do trzymania oraz sterowania narzędziem. Z tego też względu są to bardzo praktyczne urządzenia, które w maksymalny sposób ułatwiają cięcie blachy, a tym samym wzrasta efektywność pracy. Zmniejsza się również czas, który niezbędny jest do wykonania zadania. Napędzane elektrycznie, są idealnym rozwiązaniem dla osób, które cenią sobie komfort i wygodę - zarówno w pracy jak i na co dzień.

Przed zakupem sprzętu do cięcia blach należy mieć na uwadze odpowiednie dopasowanie rękojeści narzędzia do swoich indywidualnych potrzeb. Ma to niebagatelne znaczenie na komfort i bezpieczeństwo pracy. Położona na rękojeści narzędzia dłoń, powinna układać się w taki sposób, by uścisk operatora urządzenia był pewny. Nożyce mają dobrze leżeć w dłoni. Ważne jest również to, w jaki sposób zostało wykonane jego ostrze. Za jedne z najlepszych uchodzą ostrza indukcyjnie hartowane. W razie ewentualnych awarii sprzętu dobrze jest posiadać zestawy naprawcze.

Kupując nożyce elektryczne, należy skupić się na tym, aby w pierwszej kolejności sprawdzić, jakie ma ona zasilanie. Niektóre z modeli urządzeń mogą być wyposażone w dodatkowe źródło zasilania, w postaci akumulatora. Dzięki temu będzie można używać nożyc bez konieczności pracy z kablem.

pixel