Zapisz na liście ulubionych
Stwórz nową listę zakupową

Uszczelki, oringi

( ilość produktów: 28 )

Uszczelki są niezbędnymi elementami wielu systemów. Służą do zapewniania szczelności i bezpieczeństwa użytkowania urządzeń mechanicznych zarówno codziennego użytku, jak i tych profesjonalnych. Oringi są najczęściej wykonane z gumy i mają okrągły przekrój. Dzięki bardzo wysokiej elastyczności mogą być dopasowywane zarówno do części stałych, jak i ruchomych. W naszym sklepie dostępna jest pełna gama uszczelek oringowych, które doskonale sprawdzą się w układach hamulcowych i sprzętach użytku domowego. Powstałe w procesie wulkanizacji ciśnieniowej lub w prasach, zapewniają pełną szczelność.  

Oringi działają w bardzo prosty sposób. Umieszczane na miejscu docelowym i ściśnięte przy montażu zapewniają dwustronną szczelność bez powstawania ciśnienia. W przypadku pojawienia się w systemie ciśnienia, zaczyna działać siła będąca wynikiem zacisku przy montażu i poziomu ciśnienia, co powoduje powstanie pełnej siły uszczelniającej. Napierające ciśnienie rozkłada się na oringu równomiernie. Ze względu na różne właściwości, oringi w naszym sklepie można stosować do różnych celów. 

Oferujemy klientom zestawy uszczelek olejoodpornych o przekroju okrągłym, które zapewnią pełną funkcjonalność ze względu na swoją odporność na takie substancje, jak między innymi oleje silnikowe, smary, płyny hydrauliczne czy alkohole, wodne roztwory soli i wodę o temperaturze do dziewięćdziesięciu stopni. W skład zestawów wchodzi zwykle po 10-15 szt. konkretnego wymiaru, co pozwala na przygotowanie się na wiele podbramkowych sytuacji.  

W sklepie znajdują się również zestawy oringów metrycznych, które będą odpowiednio funkcjonować przy substancjach takich jak ozon, oleje lekkie opałowe, oleje pochodzenia roślinnego lub zwierzęcego czy też węglowodany alifatyczne lub rozcieńczone kwasy, sole i zasady. Tego rodzaju oringi wytrzymają wodę o temperaturze do sześćdziesięciu stopni. 

Kolejnym przykładem dostępnych uszczelek są oringi do klimatyzacji, które stworzone są z gumy i świetnie sprawdzają się w kontakcie z ozonem, paliwem typu diesel, olejami mineralnymi, pochodzenia zwierzęcego i roślinnego, emulsjami olejowo-wodnymi czy też kwaśnymi, gazami i mieszaninami glikoli z wodą do temperatury stu pięćdziesięciu stopni. 

W skład oferowanych zestawów wchodzą oringi w różnych wielkościach, dzięki czemu będziesz miał pewność, że znajdziesz pod ręką potrzebą uszczelkę. Wysoka jakość wykonania naszych produktów zapewnia bezpieczeństwo sprzętów, których systemy wymagają skutecznego uszczelniania. 

pixel