Zapisz na liście ulubionych
Stwórz nową listę zakupową

Akumulatory

( ilość produktów: 98 )

Akumulator to jedno z urządzeń, które ciężko naprawić po całkowitym rozładowaniu. Często musimy zdecydować się na jego wymianę, jeśli zależy nam na dalszym korzystaniu z samochodu. W naszym sklepie posiadamy bogatą ofertę akumulatorów różnego rodzaju, które bez problemu dopasujesz do Twojego pojazdu.

Akumulatory samochodowe dzielą się na kilka kategorii. Najważniejszą klasyfikacją jest rodzaj silnika (benzyna oraz diesel). Kolejnymi ważnymi kwestiami, którymi należy się kierować przy wyborze, jest pojemność akumulatorów oraz ich rozmiar. Typowy samochodowy akumulator składa się z zestawu 6 niezależnych ogniw elektrycznych, które są od siebie odseparowane. Na zewnątrz znajdują się końce biegunowe, które są połączone z układem elektrycznym pojazdu. Akumulator umożliwia rozruch oraz korzystanie z odbiorników prądowych podczas postoju. Podczas jazdy wszystko robi alternator, który ładuje wtedy dodatkowo akumulator.

Z akumulatorami właściciele pojazdów mają problem najczęściej zimą, kiedy to ich pojemność gwałtownie maleje z powodu niskich temperatur. Następują wtedy bardzo duże problemy z uruchomieniem auta. W bardzo ekstremalnych warunkach często dochodzi do nieodwracalnych uszkodzeń akumulatorów, dlatego należy je wymienić.

Odpowiednia biegunowość i rozmiar biegunów to podstawa dobrego akumulatora samochodowego. Należy też wybrać odpowiedni rozmiar do swojego auta, nie każdy będzie bowiem pasował do mniejszych czy większych pojazdów. Większość akumulatorów dostępnych w naszym sklepie to akumulatory żelowe bezobsługowe o napięciu 12 V. Charakteryzują się one wysoką odpornością na głębokie rozładowania. Akumulatory żelowe są odporne na wysokie temperatury i uszkodzenia mechaniczne. Są bardzo bezpieczne w użytkowaniu i mogą pracować w dowolnej pozycji.

Przy wyborze akumulatora zwróć uwagę na:

  • Pojemność akumulatora – parametr informujący nas o tym, ile prądu zmieści się w akumulatorze. Im więcej, tym lepiej, gdyż będziemy musieli rzadziej go ładować.
  • Prąd rozruchu – im wyższa wartość, tym łatwiej będzie odpalić auto, które stało całą noc na dużym mrozie.
  • Rodzaj akumulatora – na rynku są dostępne standardowe akumulatory zawierające elektrolit, ale też specjalne akumulatory żelowe, które są zdecydowanie wyższej jakości. Jeśli nie chcemy mieć problemów z odpaleniem naszego auta po zimnej nocy, to powinniśmy postawić na akumulator żelowy.
  • Bezobsługowość – jeżeli zależy nam na braku konieczności sprawdzania poziomu wody destylowanej w akumulatorze, to powinniśmy wybrać te bezobsługowe.
pixel