Zapisz na liście ulubionych
Stwórz nową listę zakupową

Prostowniki (UPS)

( ilość produktów: 52 )

Prostowniki (UPS) to bardzo szczególny rodzaj przetwornicy, łączący w sobie cechy przetwornicy, akumulatora oraz przełącznika AC. Przetwornice tego typu są idealnym rozwiązaniem jako zapasowe zasilanie urządzeń w domu, firmie lub zakładzie. Nadadzą się jako awaryjne zasilanie pieca, serwerowni czy pompy. Warto zainwestować w tego typu przetwornice zawsze wtedy, kiedy potrzebuje się ciągłego zasilania ważnych elementów w firmie lub domu.  
 
Przetwornice to urządzenia zamieniające napięcie prądu stałego na napięcie prądu zmiennego. Najczęściej wykorzystywane są w samochodach, w celu wykorzystania prądu z gniazda zapalniczki lub bezpośrednio z akumulatora do zasilenia urządzeń typu laptopy, lodówki, pompy, elektronarzędzia, a nawet telewizory. Przetwornice dzielą się na dwa różne rodzaje: przetwornice o zmiennym wykresie sinusa oraz przetwornice o stałym wykresie sinusa. Te pierwsze nadają się do wykorzystania do urządzeń mniej wymagających. Te drugie charakteryzują się natomiast stałym napięciem prądu, które wymagane jest na przykład przez lodówki czy klimatyzatory. 
 
W przypadku przetwornic napięcia, jakimi są prostowniki (UPS), zwane również przetwornicami awaryjnymi UPS, rozróżnia się kilka rodzajów urządzeń: zależnie od ceny, przeznaczenia, mocy oraz liczby funkcji dodatkowych. Wszystkie tego typu przetwornice są to urządzenia o czystym sinusie, bowiem te o zmiennym sinusie są zbyt niedokładne do wykorzystania w przypadku, kiedy potrzebujemy prądu o stałym napięciu. Dodatkowymi elementami obecnymi w przetwornicach awaryjnych UPS są akumulator oraz przełącznik awaryjny. Rozwiązanie to pozwala na wykorzystanie ich jako automatycznego zasilania zastępczego na czas awarii lub prac serwisowych sieci elektrycznej.  
 
Prostowniki UPS
 są najlepszym rozwiązaniem, jeśli istnieje potrzeba ciągłej i nieprzerwanej pracy kluczowych urządzeń w firmie produkcyjnej, serwerowni, korporacji czy nawet pieca w domu. Niezależnie od potrzeb i preferencji warto rozważyć różne opcje i wybrać przetwornice dopasowaną do konkretnego celu i wspomagania konkretnego urządzenia. Jeśli planuje się zakup przetwornicy awaryjnej (UPS) do uniwersalnego zastosowania to warto sprawdzić wcześniej, czy konkretny model będzie w stanie sprostać takim oczekiwaniom. 
 
Przetwornice awaryjne (UPS) mogą być wyposażone w różnego typu funkcje dodatkowe, takie jak dodatkowe przełączniki, rozbudowany system ustawień dostępny przez ekran lcd, a nawet opcje ładowania poprzez panele słoneczne. Pozwala to naładować akumulator urządzenia wtedy, kiedy nie jest potrzebne. Sprawia to, że koszt utrzymania awaryjnego zasilania jest dużo mniejszy i często niezauważalny. 

pixel