Zapisz na liście ulubionych
Stwórz nową listę zakupową

Szklarnie i tunele ogrodowe

( ilość produktów: 28 )

Uprawa własnych warzyw w przydomowych ogródkach staje się coraz bardziej popularna. Jednak domowy ogródek, poza wielką przyjemnością z własnych, w pełni ekologicznych pomidorów czy ogórków może być przyczyną irytacji związanych z anomaliami pogodowymi. W dobie gwałtownych zmian klimatycznych warzywa może zniszczyć niespodziewany przymrozek już w okresie później wiosny, czy też susza w lecie. Najlepszym sposobem na zabezpieczenie plonów i uniezależnieniem się od warunków pogodowych, jest przeniesienie ogródka do szklarni. Pozwala to na prowadzenie przydomowego warzywniaka w optymalnych warunkach, dzięki czemu wydłuża się okres wegetacyjny roślin, a samą uprawę można rozpocząć już wczesną zimą.

Nie wszyscy jednak mogli sobie pozwolić na zakup szklarni. Obecnie nie stanowi to już problemu, bo na rynku pojawiły się bardzo dobre zamienniki w postaci tuneli i szklarni wykonanych z tworzyw sztucznych. Szeroki wachlarz produktów, pozwala na zakup szklarni idealnie dopasowanej do prowadzenia przydomowego ogródka. W naszej ofercie klienci mogą znaleźć pełną gamę tuneli i szklarni ogrodowych wykonanych z tworzyw sztucznych.

Podstawowym i najtańszym modelem jest tunel, którego konstrukcja została wykonana z trwałych rurek PCV pokrytych folią, zapewniającą bezproblemowe użytkowanie przez cztery sezony. W tunelach zastosowana została nowatorska konstrukcja z dwuspadowym dachem. Zastosowano w nich dwoje drzwi, dzielonych na pół, ułatwiających wentylację. Tunele dostępne są w wielu rozmiarach ( od 3 do nawet 18 metrów kwadratowych) dzięki czemu można wybrać optymalny produkt. Wysokość szklarni foliowej, blisko dwa metry w najwyższym punkcie, pozwala na wygodną pracę przy pielęgnacji warzyw. Tunele foliowe montowane są bezpośrednio do gruntu za pomocą szpilek.

Droższym, ale za to trwalszym rozwiązaniem, będzie zakup szklarni wykonanej z poliwęglanu, który zastępuje folie. Płyty z poliwęglanu cechują się wysoką odpornością na warunki atmosferyczne, posiadają także znacznie lepsze właściwości termoizolacyjne. Zastosowana płyta o grubości 4 mm zapewnia dużą trwałość dachu i ścian bocznych. Całość opiera się na konstrukcji z profili PVC (polichlorek winylu) odpornych na korozję i działanie promieni UV. Zastosowana konstrukcja pozwala na montaż szklarni zarówno do fundamentu, jak i bezpośrednio do gruntu. W szklarniach z poliwęglanu zamontowane są dwie pary drzwi, dzielonych na połowę, co gwarantuje odpowiednią wentylację wewnątrz. Tego typu szklarnie dostępne są w trzech rozmiarach, od 4 do ponad 8 metrów kwadratowych.

Wszystkie szklarnie i tunele dostępne w naszym sklepie zostały wykonane w Polsce. Każdy z produktów objęty jest dwuletnią gwarancją.

pixel