Zapisz na liście ulubionych
Stwórz nową listę zakupową

Opryskiwacze

( ilość produktów: 27 )

Opryskiwacze ogrodowe są niezbędne, żeby w pełni dbać o ogród rekreacyjny lub mały sad. Znakomicie sprawdzają się również w szklarniach oraz winnicach. Istnieją różne modele opryskiwaczy i warto wybrać taki, który będzie dopasowany do naszych potrzeb. Obecne rośliny wymagają systematycznych zabiegów pielęgnacyjnych oraz ochronnych za pomocą płynnych środków. Dlatego odpowiednio dobrany sprzęt pozwala profesjonalnie przeprowadzić każdy zabieg pryskania. Jaki opryskiwacz warto wybrać do swoich potrzeb?

Opryskiwacze ciśnieniowe plecakowe ręczne to znakomite urządzenia do codziennych prac, ponieważ można je wygodnie założyć na plecy, dzięki czemu nie zsuwają się podczas prac ogrodniczych. Wysokiej jakości materiał sprawia, że urządzenia są lekki i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Opryskiwacze są proste w obsłudze, ponieważ wystarczy tylko wlać przygotowany preparat i za pomocą specjalnej pompki wtłoczyć powietrze do zbiornika. Urządzenia posiadają zawór zabezpieczający, dzięki czemu możemy być spokojni, że nie przekroczymy maksymalnego dopuszczalnego ciśnienia w zbiorniku. Jeżeli będzie za wysokie, to zawór automatycznie się otworzy. Dużą zaletą opryskiwaczy jest teleskopowa lanca, która umożliwia pryskanie wysokich drzewek owocowych bez konieczności używania drabiny. Dysze rozpylające w zestawie, pozwalają na uzyskanie pożądanego promienia pylenia, w zależności od rodzaju uprawy. Dzięki temu możemy uzyskać optymalne dozowanie środka, co przekłada się na efektywną i ekonomiczną pracę.

Opryskiwacze elektryczne plecakowe akumulatorowe są znacznie wygodniejsze w użyciu niż ręczne. Mogą być stosowane zarówno do pielęgnacji ogrodu, winnic, upraw przydomowych, jak i większych plantacji, w których pryskanie mechaniczne nie jest możliwe. W przeciwieństwie do opryskiwaczy ręcznych, urządzenia z napędem elektrycznym są o wiele wygodniejsze i bardziej wydajne. Pompa napędzana jest za pomocą silnika elektrycznego, zasilanego energią z akumulatora. Ten typ opryskiwaczy często stosowany jest w: warzywnictwie, sadownictwie, kwiaciarstwie i szkółkarstwie. Modele elektryczne posiadają 2 filtry: pierwszy chroni zbiornik przed zanieczyszczeniami, a drugi zamontowany jest przy zaworze ssącym, który chroni dysze przed ewentualnymi zanieczyszczeniami ze zbiornika. Opryskiwacze posiadają również wskaźnik zużycia akumulatora, co pozwala zapobiec przestojowi w pracy z powodu niespodziewanego rozładowania akumulatora.

Wybierając opryskiwacz należy zwrócić uwagę na pojemność zbiornika. W przypadku niewielkich powierzchni wystarczy urządzenie z 16 litrowym zbiornikiem. Natomiast w przypadku większych powierzchni warto zakupić sprzęt o pojemności 20 litrów. W drobnych pracach ogrodniczych sprawdzają się opryskiwacze ręczne, natomiast przy większych uprawach wygodnym rozwiązaniem są opryskiwacze elektryczne.

pixel