Zapisz na liście ulubionych
Stwórz nową listę zakupową

Opaski zaciskowe

( ilość produktów: 17 )

Opaski zaciskowe kablowe w szerszej świadomości są znane także jako trytki. Służą one w dużej mierze do utrzymania porządku w instalacjach elektrycznych, łącząc dla przykładu przewody w wiązki. Ich konstrukcja zapewnia estetykę i trwałość połączeń. Wprowadzają one organizację w instalacjach oraz zapewniają bezpieczeństwo zarówno we wnętrzach, gdzie eliminują chociażby ryzyko potknięcia się o leżące przewody, jak i na zewnątrz, gdzie niwelują zwisanie kabli i ryzyko porażenia nimi osób trzecich. Ponadto, dzięki wykorzystaniu opaski zaciskowej zabezpieczamy się na wypadek przypadkowego poplątania kabli. Wykonanie opasek zaciskowych, ze względu na ich pracę w niekorzystnych warunkach, sprawia, że są one odporne na działanie większości czynników zewnętrznych, takich jak:

  • ogień,
  • produkty rafineryjne,
  • oleje i inne tłuszcze,
  • chemia piorąca,
  • rozpuszczalniki.

Zasada działania opaski zaciskowej polega na tym, że ząbkowany profil na jej odwrocie, przechodząc przez umieszczoną na jednym z jej końców głowicę, blokuje się na niej i tworzy bardzo mocną, trwałą pętlę. Dzięki temu są one ekonomiczne w użyciu, ponieważ nie jest wymagane wykorzystanie dodatkowych narzędzi, a szybkość wykonania połączenia sprawia, że praca postępuje szybciej, niż przy użyciu na przykład taśmy izolacyjnej.

Opaski zaciskowe są wykonane z odpornego termicznie nylonu. Przez to można je stosować wszędzie tam, gdzie mogą występować znaczne wahania temperatury. Jednakże, mimo wszystko, należy dobierać je kolorystycznie. Opaski o kolorze czarnym, dzięki swojej odporności na promieniowanie UV polecane są tam, gdzie będą mieć one kontakt ze słońcem, ponieważ UV - co ważne - wpływa na tworzywa sztuczne. Opaski barwy białej, będzie można zatem lepiej wykorzystać we wnętrzach i wszędzie tam, gdzie nie ma bezpośredniej ekspozycji na promieniowanie słoneczne.

Wykorzystując opaskę zaciskową, nie można zapomnieć, że jest to produkt jednorazowego użytku. Ze względu na specyficzną budowę głowicy, cofnięcie z niej kabla jest niemal niemożliwe. Nawet gdyby się to jednak udało, to następne połączenie może nie cechować się taką trwałością, jaką powinno. Z tego powodu, zwłaszcza przy instalacjach elektrycznych, wykorzystanie cofniętej opaski może być skrajne niebezpieczne. Ponadto należy również przed użyciem sprawdzić, czy opaska nie ma wad fizycznych, które mogłyby wpłynąć na jakość połączenia.

Przed zakupem opasek zaciskowych należy określić, jakie ich konkretnie rozmiary będą nam potrzebne. Mamy tu do wyboru długość oraz szerokość. W naszym sklepie zakupić można opaski w przedziale długości od 120 mm do 300 mm. Jeśli chodzi o szerokość, otrzymać można je w rozmiarze 2,5 mm oraz 3,6 mm.

pixel