Zapisz na liście ulubionych
Stwórz nową listę zakupową

Pilarki, piły

( ilość produktów: 15 )

Piły kątowe zwane również jako ukośnice wykorzystywane są do drewna, gwarantując w wygodny sposób precyzyjne cięcia w różnych wymiarach. To narzędzie wielofunkcyjne pozwala ciąć skomplikowane cięcia niezależnie od kąta, w jakim ma być zrobione. Na podziałce narzędzia ustawia się odpowiedni kąt, który ma dokładność do 1 stopnia, co jest rzadkością w takich tego typu elektrycznych urządzeniach. Taka piła kątowa jest dostępna w różnych modelach i jest wykorzystywana w ogrodnictwie, stolarstwie czy przy obróbce drewna. Dzięki niej możemy przeciąć deski, panele podłogowe, ścienne a nawet ramki do zdjęć i obrazów.

Piły szablaste inaczej wyrzynarki to urządzenia wykorzystywane w różnych warsztatach. Posiadają specjalny brzeszczot, który za pomocą silnika wykonuje jednostajne ruchy i tnie dany materiał, nie trzeba wkładać w czynność żadnego wysiłku, oprócz przytrzymania i odpowiedniego sterowania. Posiada wymienność brzeszczotów i tnie takie materiały jak drewno, metal, tworzywa sztuczne czy nawet beton i cegły. Piła szablasta posiada specjalne szczotki z drutu albo włosia, które ułatwiają szlifowanie drewna i czyszczenie metalu, co szybko przygotowuje materiał do następnego etapu obróbki. Dzięki temu urządzeniu można wykonać idealne kształty na danym materiale, ponieważ wykonuję bardzo precyzyjne cięcia zapewniające kontrolę głębokości oraz odpowiedni kąt.

Najsprawniejszym urządzeniem do cięcia drewna są pilarki łańcuchowe elektryczne gdzie wymogiem nie jest precyzja. Taka pilarka łańcuchowa nie jest trudna w użytkowaniu i każdy średni użytkownik sobie poradzi. Zaletą jest, że ma mniejsze wymogi niż pilarki spalinowe, które trzeba odpowiednio przechowywać i konserwować. Elektryczny silnik o dużej mocy wystarczy, aby ciąć drewno kominkowe, mniejsze drzewa czy żywopłoty oraz praca takiego silnika jest znacznie cichsza od pilarek spalinowych. Dodatkowym atutem jest, że są o wiele trwalsze od spalinowych i nie trzeba często je serwisować, jak czyszczenie filtra czy wymiana świecy zapłonowej.

Pilarka tarczowa elektryczna wykorzystywana jest do cięć różnego drewna  drewnopochodnych płyt po prostej linii. Idealnym rozwiązaniem w warsztacie są też pilarki stołowe, inaczej krajzegi, które służą do skracania belek, listew czy krawędziaków. Najlepsze modele z nich mają specjalny system do odsysania pyłu i wiórów powstających podczas cięć oraz wskaźniki laserowe linii cięcia.

Pilarki tarczowe ręczne to gwarancja idealnych cięć, efektu oraz precyzji z pełną kontrolą. Dzięki odpowiednim tarczom potrafią łatwo i szybko wykonać cięcia poprzeczne, ukosowe i wzdłużne w materiałach budowlanych, drewnie, tworzywach sztucznych oraz płytach wiórowych. Klasyczne wersje pilarek tarczowych ręcznych z wahadłową osłoną są bardzo popularne i posiadają ogromną siłę oraz głębokość cięcia.

pixel