Zapisz na liście ulubionych
Stwórz nową listę zakupową

Tarcze do cięcia metalu

( ilość produktów: 21 )

Tarcze do cięcia metalu to narzędzia pozwalające na obróbkę materiałów metalowych. Te akcesoria pozwalają przeciąć metal oraz usunąć nadlewy spawalnicze. Tarcze charakteryzują się wysoką wytrzymałością oraz stabilnością. Dzielą się one na te do szlifierek kątowych ręcznych oraz stacjonarnych, które posiadają różne średnice i grubość. 

Przy wyborze tarcz należy kierować się przede wszystkim twardością tarczy oraz ich rozmiarem. To głównie twardość wpływa na jej żywotność, a jej zły dobór prowadzi do szybszego zużycia i nieefektywnej pracy nad metalem, a nawet powstania niechcianych zadrapań na nim. Twardość tarczy jest określana na podstawie siły, jaką trzeba zużyć do oderwania z niej drobiny ścierniwa. Istnieje jedna zasada, która pozwoli dopasować tarczę do potrzeb wykonawcy. Do metali miękkich należy wykorzystać twardą tarczę, a do metali twardych powinny być one miękkie. Pozwoli to pracować ekonomicznie i efektywnie. Odpowiednie dobranie tarcz nie niszczy struktury materiału, nad którym pracujemy oraz pozwala znacznie ergonomicznej pracować. 

W naszej ofercie znajdziesz tarcze o różnych wymiarach: 

  • 115 mm - jest to jedna z mniejszych tarcz, która sprawdzi się idealnie przy używaniu małych pił i mini szlifierek o stosunkowo niewielkiej mocy i prędkościach. Dobrze poradzą sobie z aluminium i podobnymi materiałami. 
  • 125-150 mm - głównie można je spotkać w halach i przedsiębiorstwach, ponieważ są odpowiednie do urządzeń o mocy silnika powyżej 900 W. Praca z ich wykorzystaniem może być wykonywana pod różnymi kątami oraz wysoką prędkością.  
  • 210-230 mm - są to tarcze dedykowane urządzeniom powyżej 2000 W. Poradzą sobie one z metalami o średniej twardości i wytrzymałości nawet podczas długotrwałej pracy. 
  • 350-400 mm - przy ich pomocy możemy wykonać cięcie taśmowo nawet i zróżnicowanych metali, głównie wykonywany w zakładach przemysłowych. 

W naszym sklepie dostępne są tarcze do szlifowania metali wykorzystywane zarówno do własnych potrzeb, jak i profesjonalnych cięć wykonywanych w warsztatach ślusarskich. Te, które są oznaczone jako uniwersalne mogą być wykorzystywane do każdego rodzaju metali. Tarcze, które znajdziesz w naszym sklepie charakteryzują się stosunkowo niską ceną za produkty o wysokiej jakości i wydajności tarcz. Ich zaletą jest minimalne generowanie ilości iskier co zwiększa bezpieczeństwo z ich korzystania. Tarcze do metalu pozwalają pracować nad takimi stalami konstrukcyjnymi, które posiadają wysoką wytrzymałość, hartowanej oraz zbrojeniowej.  

 

pixel