Zapisz na liście ulubionych
Stwórz nową listę zakupową

Zginarki i giętarki

( ilość produktów: 5 )

Obróbka metali bywa dość skomplikowanym zadaniem. Nic więc nie ułatwia tego tak bardzo, jak profesjonalny sprzęt do zginania i gięcia elementów metalowych. Mowa o urządzeniach takich jak zaginarki i giętarki. Dzięki nim zgięcie bądź ucięcie fragmentu metalu będzie jeszcze prostsze, a przy okazji — również o wiele bardziej precyzyjne. Rodzaj urządzenia powinien być jednak dobrany pod kątem obrabianej powierzchni.

Pod względem na typ obrabianych materiałów, urządzenia te możemy podzielić na giętarki do obróbki rur, drutów, przewodów oraz zaginarki dekarskie do blach.Giętarki do rur pozwalają na gięcie oraz ucinanie rur grubych, oraz cienkich. Sprawdzają się zarówno w przypadku pojedynczych prac, jak i do wielokrotnego powtarzania gięcia w detalach przestrzennych. Ich ogromną zaletą jest łatwość w obsłudze oraz szybkość, z jaką można dokonać zmiany formy. Pozwalają także na uzyskanie ciasnych wygięć. Podobnie działają także giętarki do drutów i przewodów.

Nieco inaczej prezentują się natomiast zaginarki dekarskie. Podobnie jak giętarki, są równie łatwe w obsłudze, jednak używa się ich głównie do obróbki cienkich, lecz dużych wymiarów, arkuszy blach. Posiadają niewielką siłę nacisku, dlatego ich stosowanie rekomenduje się również do obróbki blach o grubości trzech milimetrów. Mają prostą budowę, w związku z czym nie wymagają przeszkolenia stanowiskowego.

Dokonując wyboru zaginarki lub giętarki do części metalowych, warto wybrać sprzęt, który uchodzi za uniwersalny. Dzięki temu jednym narzędziem można będzie dokonywać obróbki blach, rur i kabli metalowych o różnych wymiarach. Uniwersalność tego urządzenia jest determinowana przez maksymalną długość roboczą maszyny. Bardzo ważnym aspektem przy wyborze urządzenia jest także grubość przedmiotów, które będą poddawane obróbce. W ofercie sklepu można znaleźć m.in. zginarkę, która pozwoli na precyzyjne obrabiane blach o szerokości do 75 cm i grubości jednego milimetra.

Większe urządzenia do zaginania i gięcia blachy wymagają nie tylko sporej przestrzeni, ale również posiadają odpowiednio znaczącą masę. Nie są one także na tyle mobilne, by można było przenosić je w dowolne miejsca. Niezależnie jednak od parametrów, urządzeń takich jak giętarki i zaginarki nie może zabraknąć ich wszędzie tam, gdzie ma się do czynienia z obróbką metalu. Nic więc dziwnego, że znalazły one zastosowanie w budownictwie i szeroko rozumianym przemyśle. Bardzo często pojawiają się one także w przydomowych warsztatach.

pixel