Zapisz na liście ulubionych
Stwórz nową listę zakupową

Piły łańcuchowe elektryczne

( ilość produktów: 3 )

Pielęgnacja i porządkowanie ogrodu wymaga wykonywania wielu ważnych prac. Zalicza się do nich między innymi ścinanie gałęzi drzew, które za bardzo się rozrosły. Istotną pracą jest też przygotowanie opału na zimę - drzewo powinno zostać odpowiednio pocięte i porąbane. Do takich zadań idealnie nadaje się urządzenie, jakim jest elektryczna piła łańcuchowa. Sprzęt taki nadaje się do zastosowań przydomowych, ale również świetnie radzi sobie z cięższymi i bardziej zaawansowanymi pracami w lesie. Elektryczna wersja piły łańcuchowej jest świetną alternatywą dla spalinowych urządzeń tego rodzaju.

Wielu ludzi decyduje się na piły łańcuchowe elektryczne, ze względu na ich ekologiczny charakter. Sprzęt taki korzysta z energii elektrycznej, więc nie potrzebuje paliwa i nie wytwarza spalin. Współczesne piły w wersji elektrycznej posiadają bardzo solidne obudowy zapewniające ochronę dla silnika, pompy i modułów. Dodatkowo sprzęt taki jest zabezpieczony przed uszkodzeniem spowodowanym przez pyły dostające się do wnętrza. Dodatkowe udogodnienia oferowane we współczesnych pilarkach to systemy automatycznego smarowania, hamulec łańcucha, itp.

Każde urządzenie tego rodzaju składa się z kilku podstawowych elementów. Pierwszym z nich jest piła z prowadnicą, a drugim jest silnik elektryczny. Warunkiem korzystania z takiego sprzętu jest posiadanie dostępu do zasilania elektrycznego. Wyposażenie takie nadaje się do cięcia drewna na opał, pozyskiwania opału, przycinania gałęzi, itp. Wykonywanie tych czynności przy pomocy standardowych narzędzi ręcznych jest również możliwe, jednak zajmuje ono znacznie więcej czasu i jest o wiele bardziej męczące.

Jak widać piły łańcuchowe elektryczne są urządzeniami godnymi polecenia ze względu na swoje liczne cechy i atuty. Sprzęt taki jest ekologiczny i bardzo dobrze radzi sobie w trudnych warunkach. Wybierając taki sprzęt, należy zwracać uwagę na długość prowadnicy. Im jest ona dłuższa, tym wydajność jest większa i tym więcej można zrobić. Do standardowego przycinania gałęzi i cienkich drzew, wystarczą piły z prowadnicami o maksymalnej długości 20 cm. W przypadku drzew i gałęzi o większych średnicach, należy poszukać pilarki z prowadnicą o długości do 40 cm. Warto też zwrócić uwagę na moc. Lekkie przydomowe prace wymagają stosowania pilarki o mocy do 1,2 kW. Moc na poziomie 1,5-2,4 kW nadaje się z kolei do bardziej zaawansowanych, cięższych prac wykonywanych w trudniejszych warunkach. Inne istotne cechy pilarek, które warto sprawdzić, to niska masa oraz niski poziom hałasu.

pixel