Zapisz na liście ulubionych
Stwórz nową listę zakupową

Pielęgnacja ogrodu

( ilość produktów: 246 )

Chcąc posiadać estetyczny, piękny ogród, w którym wypoczynek będzie stanowił ogromną przyjemność, należy zadbać o odpowiednią pielęgnację krzewów, drzew oraz trawników. Wykonywanie różnorodnych prac ogrodowych jest bardzo trudne bez specjalistycznego wyposażenia. Na szczęście nasz sklep jest bardzo dobrze zaopatrzony i w szerokiej ofercie klienci mogą znaleźć różne narzędzia i akcesoria spalinowe, elektryczne, akumulatorowe, takie jak na przykład sekatory, kosiarki, nożyce, opryskiawcze, siekiery, itp.

Bardzo ważną grupę urządzeń przeznaczonych do pielęgnowania ogrodu, stanowią wysokiej jakości elektronarzędzia. Do ich grona zalicza się między innymi kosiarki oraz podkaszarki, które skutecznie likwidują trawę i chwasty w miejscach trudno dostępnych dla zwykłych kosiarek. Do tej kategorii można zaliczyć również glebogryzarki, dzięki którym można bezwysiłkowo przygotowywać grunt pod zasiew oraz do innych prac ogrodowych. Specjalne piły łańcuchowe oraz nożyce z zasilaniem elektrycznym, są z kolei urządzeniami zapewniającymi doskonałą pielęgnację żywopłotów.

Narzędzia elektryczne i akumulatorowe są bardzo ważnymi elementami wyposażenia każdego, komu zależy na doskonałej pielęgnacji ogrodu. Drugą istotną grupę urządzeń stanowią narzędzia spalinowe, które nie wymagają stosowania kabli i przedłużaczy. Przekłada się to na wyższy komfort użytkowania, jednak należy pamiętać o regularnym uzupełnianiu stanu paliwa i dbaniu o silniki w takim sprzęcie. Najlepsze narzędzia spalinowe posiadają silniki o wysokiej mocy, które pozwalają na pracę w trudnych warunkach oraz w miejscach, które są całkowicie pozbawione zasilania elektrycznego, na przykład w lasach, na polach i łąkach.

Odpowiednia pielęgnacja trawnika i ogrodu polega nie tylko na przycinaniu gałązek czy też koszeniu trawy. Niezwykle ważne jest regularne podlewanie, dlatego należy zaopatrzyć się w wysokiej jakości węże do podlewania i do zraszaczy. Kolejną istotną czynnością jest wykonywanie oprysków chroniących rośliny przed chorobami i szkodnikami. W tym celu należy stosować wygodne opryskiwacze umożliwiające mieszanie i dozowanie odpowiedniej dawki preparatów ochronnych dla roślin.

Oczywiście nie należy też zapominać o szerokiej ofercie narzędzi ręcznych, do których można zaliczać różnego rodzaju sekatory, siekiery, itp. Wybierając taki sprzęt, należy zwracać uwagę na jego trwałość oraz żywotność. Warto wybierać narzędzia renomowanych producentów. Dzięki temu będzie wiadomo, że takie elementy wyposażenia będą działać niezawodnie przez długi czas.

pixel