Zapisz na liście ulubionych
Stwórz nową listę zakupową

Zasilacze

( ilość produktów: 4 )

Przetwornice napięcia to bardzo przydatne urządzenia, które aktualnie często są stosowane w celu zasilenia sprzętów elektronicznych w użytku powszechnym, a także przydatne podczas wykonywania aparatur pomiarowych.

Przetwornice napięcia zasilacze to urządzenia coraz częściej używane, ze względu na ich ogromną liczbę zalet w porównaniu do typowych stabilizatorów liniowych, których popularność zaczyna znacznie spadać. Głównymi pozytywnymi atutami przetwornic napięcia są przede wszystkim niewielkie rozmiary, niemalże niezauważalna, mała waga, wysoka sprawność i wydajność produktu, jak i również możliwość separacji galwanicznej. Sprawność opisywanych urządzeń sięga nawet do 96 proc., w porównaniu do stabilizatorów liniowych, których sprawność wynosi często nawet mniej niż 50 proc., co daje znacznie większą przewagę. Wykorzystując przetwornice napięcia, można nie tylko zdecydowanie zmniejszać napięcie, ale również je wielokrotnie zwiększać lub dowolnie zmieniać jego polaryzację – można użyć przetwornicy w dowolnie wybrany przez użytkownika sposób i dostosować go do potrzeb używanego w danym momencie przedmiotu.

Zasilacze zyskują coraz większą popularność poprzez możliwość ich zastosowania w urządzeniach mobilnych tj. telefony, tablety, komputery lub inne urządzenia elektroniczne, w których zazwyczaj w jednym miejscu znajduje się wiele przetwornic umożliwiających ładowanie kilku urządzeń naraz. Urządzenia te stosuje się przede wszystkim jako impulsowe zasilacze sieciowe oraz w aplikacjach, gdzie separacja układu wyjścia względem układu wejścia jest nam potrzebna.

W przetwornicach napięcia zazwyczaj stosowane są transformatory, które produkowane są do konkretnego rodzaju zasilacza. W naszym sklepie można znaleźć urządzenia o różnym woltażu, w zależności od indywidualnych potrzeb oraz jego przeznaczenia. Kondensatory oraz transformatory filtrujące, używane w przetwornicach napięcia mają wielokrotnie mniejsze gabaryty niż te, których używa się podczas stabilizacji liniowej, co gwarantuje znacznie większą łatwość w użyciu, dzięki swoim niewielkim rozmiarom. Zasilacze umożliwiają również zasilenie wszystkich urządzeń elektrycznych w dowolnym pomieszczeniu: domu, biurze, lokalu – o ile te urządzenia wykorzystują gniazdo zapalniczki samochodowej. Idealnie nadaje się do użycia zarówno w samochodach osobowych jak i pojazdach ciężarowych – dzięki swojej uniwersalności oraz kompaktowości można nimi cokolwiek zasilić.

pixel