Zapisz na liście ulubionych
Stwórz nową listę zakupową

Echosondy

( ilość produktów: 7 )

Wędkarstwo kojarzy się z zajęciem, w którym efekty są w dużej mierze uzależnione od szczęścia lub jego braku. Człowiek nie posiada zmysłu echolokacji, który wielu zwierzętom ułatwia połowy, pomagając w precyzyjnym lokalizowaniu ryb. Jednak w dzisiejszych czasach z pomocą przychodzi nam technika. Współczesne, zaawansowane sprzęty wyszukują znajdujące się w wodzie stworzenia, pomagają w ustaleniu ich dokładnego położenia oraz ocenie głębokości wody. Pozwala to na dokładną analizę warunków i ocenę szans na udany połów. 
Współcześnie wędkarz może być zawsze "szczęściarzem", jeżeli jest zwolennikiem nowoczesnych innowacji. 

Specjalistycznym narzędziem pozwalającym na analizę warunków, w których planujemy łowienie ryb, są echosondy wędkarskie. W zależności od modelu pozwalają zmierzyć głębokość wody, ustalić lokalizację większej ilości ryb, ale też tworzyć i zapamiętywać własne mapy łowisk.

Działanie echosondy oparte jest na echolokacji - metodzie, którą w naturze posługują się na przykład delfiny. Urządzenie generuje sygnał ultradźwiękowy, który rozprzestrzenia się w zbiorniku wodnym. Napotkawszy na przeszkodę w postaci elementu terenu lub ryby, sygnał się od niej odbija i wraca do urządzenia. Następnie ono analizuje informacje z odebranych sygnałów i pozwala ocenić odległość oraz położenie przeszkody.

Echosondy dostępne w naszym sklepie zostały zaprojektowane głównie z myślą o użytkowaniu na łodziach zanętowych. Dzięki rozwojowi technologii prezentują coraz szerszy wachlarz możliwości.
Wiele współczesnych sond ma wbudowane Wi-Fi. Pozwala to na zwiększenie odległości między urządzeniem a użytkownikiem nawet do kilkuset metrów. 
Producenci pomyśleli także o wygodzie użytkowania w rozmaitych warunkach - współcześnie większość modeli posiada antyodblaskowe ekrany, dzięki którym można szybko i wygodnie korzystać z sondy nawet przy bardzo słonecznej pogodzie. 
Najbardziej zaawansowane sondy dają możliwość oznaczania i odnajdywania konkretnych punktów, a także tworzenia map lokalizacji dzięki systemowi GPS o wysokiej częstotliwości. 

W dobie smartfonów oczywistością staje się możliwość zintegrowania tego urządzenia również z echosondą, za pomocą dedykowanych aplikacji. Dzięki nim można szybko i łatwo przesłać dane z echosondy na telefon i dokonywać późniejszego przeglądu i analizy. Aplikacje umożliwiają również połączenie i publikowanie postów w mediach społecznościowych, jak również oferują szereg przydatnych narzędzi, takich jak kalendarze faz księżyca czy opcja wykonywania i publikacji notatek wędkarskich.

Wachlarz możliwości współczesnych sond jest bardzo szeroki, dlatego wybierając urządzenie dla siebie, warto mieć na uwadze swoje potrzeby, styl wędkowania, jak również logistykę i możliwości finansowe. 
Posiadamy w ofercie zaawansowane modele, takie jak wyjątkowo popularny wśród osób specjalizujących się w połowie karpi TF740 Toslon. Zaprojektowany specjalnie pod bezzałogowe łodzie zanętowe, łączy w sobie możliwości echosondy, kompasu, GPS oraz autopilota. Modele takie jak ten mają wbudowany sonar, dzięki któremu mamy możliwość dokładnego podglądu dna zbiornika oraz skupisk ryb.
Dzięki jego możliwościom oraz autopilotowi można wędkować również w niesprzyjających warunkach takich jak gęsta mgła - urządzenie potrafi automatycznie pokierować łódkę do celu.

Posiadamy również w ofercie mniej rozbudowane urządzenia, które nie posiadają systemu GPS ani kompasu, za to są bardziej ekonomiczne. Posiadają jednak bardzo czułe sonary. Niektóre modele potrafią określić również twardość dna oraz głębokość, na której znajduje się ryba. 

Absolutną podstawą jest stabilna łączność bezprzewodowa echosondy. Wszystkie modele dostępne w naszym sklepie są pod tym względem sprawdzone. 
Dzięki echosondom wędkowanie będzie o wiele efektywniejsze, a co za tym idzie - przynoszące jeszcze większą satysfakcję.

pixel