Zapisz na liście ulubionych
Stwórz nową listę zakupową

Gilotyny

( ilość produktów: 1 )

Gilotyna do cięcia paneli podłogowych przyda się podczas remontu czy wykańczania wnętrza. Musimy wtedy przyciąć poszczególne elementy tak, by było możliwe ułożenie całości w naszym metrażu. Nie musi nieść to za sobą hałasu i pyłu - gilotyna przeznaczona jest do przycinania paneli laminowanych, dzięki niej nie trzeba używać elektronarzędzi takich jak wyrzynarka czy pilarka tarczowa. Pozwala na precyzyjne cięcia wzdłużne i poprzeczne, dzięki temu urządzeniu możliwe są prace wykończeniowe w pomieszczeniach, w których nie ma dostępu do energii elektrycznej, gdyż nie jest ona potrzebna podczas pracy. Jest wykonana niemal w całości ze stali, z gumy wykonano drobne elementy takie jak antypoślizgowe stopy czy oprawa dźwigni, co minimalizuje prawdopodobieństwo urazów.

Narzędzie jest bardzo proste w obsłudze, wystarczy na panelu wymagającym obróbki zaznaczyć pożądaną linię cięcia, następnie ułożyć na blacie gilotyny i pociągnąć za dźwignię w dół, z odpowiednią siłą. Nie uzyskamy w ten sposób linii ukośnych i wycięć. Urządzenie opiera się na przełamywaniu, a nie cięciu, więc jest bardzo wytrzymałe i trwałe. Gilotyna pozwala nam precyzyjnie dociąć pod każdym kątem od zera do 180 stopni. Krawędź cięcia jest równiejsza od tej, jaką uzyskałaby wyrzynarka bądź piła, na pewno nie będzie postrzępiona. Jedną z największych zalet urządzenia jest brak pyłu i hałasu podczas pracy, nawet przy przycinaniu paneli z przyklejoną od tyłu warstwą tłumiącą odgłosy kroków. Urządzenie jest lekkie - waży 4,75 kg i ma niewielkie rozmiary - 680 cm długości, transport jest łatwy, co pozwala na bezproblemowe przenoszenie go z pomieszczeń podczas remontu czy wykończenia dużych wnętrz. Komfort użytkowania podnosi znacząco ostre, ząbkowane ostrze, dzięki któremu miejsce cięcia jest gładkie i precyzyjne, w trakcie pracy nie zsuwa się. 

Oferowane w sprzedaży gilotyny do paneli laminowanych marki Geko, są w stanie przeciąć panel o grubości do 12 mm i typowej, standardowej szerokości 210 mm. Model G30103 posiada podstawę z otworami do mocowania wspornika, który jest bardzo przydatny przy poprzecznym cięciu paneli. Specjalna budowa ostrza tnącego urządzenia pozwala zmniejszyć do minimum ryzyko skaleczenia się podczas pracy. Ramię gilotyny posiada odbojnik, który chroni nasze dłonie przed przypadkowym dostaniem się pod obszar cięcia urządzenia. Atrakcyjny dla oka biało-niebieski design urządzenia czyni pracę przyjemniejszą. Warto zainwestować w profesjonalne narzędzia, by samodzielnie wykonać remont czy zmianę wystroju mieszkania. Kupując narzędzia w sklepie Tooles masz pewność, że posłużą Ci przez lata.

pixel