Zapisz na liście ulubionych
Stwórz nową listę zakupową

Pilniki

( ilość produktów: 10 )

Pilniki, któż z nich nie korzysta nawet przy podstawowych pracach. Jeśli wciąż jesteś na etapie kompletowania wyposażania swojego warsztatu, warto zaopatrzyć się różnego rodzaju pilniki ręczne, które w znaczący sposób usprawniają prace. Niewielkie wymiary tych narzędzi są idealnie dopasowane do obróbki różnorodnych materiałów.

Korzystając z odpowiednich pilników zapewnisz sobie łatwą i dużo szybszą pracę.

Pilniki ręczne są doskonałe do delikatnej obróbki elementów wykonanych z drewna lub tez metalowych. Zadaniem pilnika jest naostrzenie, wygładzanie lub skrawanie niezwykle cienkiej warstwy z danego przedmiotu.

Najczęściej dobrej jakości pilniki wykonane są ze stali narzędziowej lub masy węglowej a następnie pokrywane są nasypem z węglika wolframu. Kombinacja tych materiałów powoduje, że pilniki wyróżniają się idealną wręcz wytrzymałością oraz odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Ostrza pilników długo zachowują swoje właściwości, co zapewnia długi czas pracy.

Jeśli potrzebujesz wypolerować powierzchnię pilnik to doskonałe rozwiązanie.

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów pilników. W zależności od zaplanowanych prac a także spersonalizowanych oczekiwań możesz wybrać spośród:

  • pilnika płaskiego - ten rodzaj pilnika idealnie sprawdzi się w pracach wykończeniowych przy krawędziach wszelkiego rodzaju szczelin,
  • pilnika okrągłego - który jest świetnym uzupełnieniem warsztatu, pilnik ten nadaje się do różnego rodzaju prac ciesielskich jak i stolarskich, chociaż nadaje się również do pracy z metalem, niektóre z modeli umożliwiają wygładzenie brzegów płytek ceramicznych,
  • pilnika iglaka - który jest przeznaczony do pielęgnacji elektronarzędzi.

Najbardziej popularnym a zarazem o najszerszym zastosowaniu jest pilnik płaski. Wyposażony w profilowaną rączkę idealnie dopasowuje się w dłoni.

Przy pomocy profesjonalnych pilników uzyskasz estetyczny i zadowalający wygląd. Dzięki temu możesz zapomnieć o dużo droższych różnego rodzaju elektronarzędzi.

Jeśli chcesz poddać obróbce bardziej miękkie materiały jak drewno, warto sięgnąć do specjalistycznego pilnika typu tarnik. Wyposażony w głębokie nacięcia z dosyć sporymi przerwami, które skutecznie pozwalają piłować powierzchnię.

Doskonałą ofertą jest zakup całego zestawy pilników, które się wzajemnie uzupełniają i gwarantują kompleksowość prac.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą naszego sklepu. W razie pytań skorzystaj z możliwości kontaktu.

pixel