Zapisz na liście ulubionych
Stwórz nową listę zakupową

Pompy do szamba

( ilość produktów: 7 )

W miejscach, gdzie nie ma dostępu do sieci kanalizacyjnej wykorzystywane są przydomowe szamba. Zbierają one zarówno nieczystości, jak również zużytą wodę czy różnego rodzaju środki chemiczne wykorzystywane w domach do prania czy czyszczenia.

Szamba należy regularnie opróżniacz by zapobiegać ewentualnym usterkom na skutek zapychania instalacji. W tym celu warto wykorzystać pompy do szamb i ścieków to specyficzna kategoria urządzeń. W takich pracach najlepiej sprawdzą się pompy zatapialne. Istotne jest aby wykonane były z trwałych i solidnych materiałów, gwarantujących bezpieczeństwo pracy.

Obecnie na rynku pompy to urządzenia wysoce wyspecjalizowane. Mogą być używane z powodzeniem do usuwania wody z podtopionych pomieszczeń, ale również wypompowywania jej z basenów. Przy wyborze pomp do ścieków warto jest kierować się ich przeznaczeniem oraz wykonaniem. Gdyż ze względu na specyfikę warunków w jakich muszą działać narażone są na rdzewienie, przepięcia elektryczne, działanie chemikaliów czy przegrzanie. Istotne jest więc aby było wykonane z odpowiednich materiałów.

Warto zwrócić uwagę na wydajność pompy do ścieków, musi być ona bowiem dostosowana do wielkości zbiornika aby zoptymalizować czas w jakim ma ona sobie poradzić z nieczystościami. Jeśli szambo jest dużych rozmiarów powinno wybierać się urządzenia z lepszymi silnikami o dużej mocy przekładającej się bezpośrednio na wydajność. Rozpiętość mocy w dostępnych modelach jest szeroka, w zależności od ich przeznaczenia. Może ona wahać się między 180 W a 7500 W. Można również sugerować się parametrami odnoszącymi się do przepływu, który odnosi się do ilości wody przepływającej przez pompę, mierzoną w litrach na minutę, lub metrach sześciennych na godzinę. Istotne jest dostosowanie pompy do głębokości szamba, aby dokładnie wypompowywać nieczystości z jego dna.

Warto jest wyposażyć pompę w dodatkowe elementy, które wpłyną na łatwość pracy takie jak na przykład rozdrabniacz. Jego zadaniem jest cięcie dużych kawałków zanieczyszczeń, co wpływa na swobodny przypływ ścieków przez pompę. Rozdrabniacz śrubowy jest jednym z najbardziej skutecznych wśród zastosowanych w pompach do szamb. Wykonany jest z wzmacnianej stali pozwalając na skuteczne cięcie pompowanych elementów. Pompy z rozdrabniaczami znajdują zastosowanie również w przyzakładowych i przydomowych oczyszczalniach ścieków, w rolnictwie przy wypompowywaniu gnojówki. Ciekawym rozwiązaniem może być wbudowany w niektórych modelach wyłącznik termiczny, który zapobiega spaleniu urządzenia gdy tylko pompa przegrzeje się lub zablokuje.

pixel