Zapisz na liście ulubionych
Stwórz nową listę zakupową

Wiertnice

( ilość produktów: 11 )

Wiertnice służą do wycinania otworów w twardych materiałach, może to być na przykład zbrojony beton, kamień, czy też nawierzchnia bitumiczna lub asfalt. Przy pomocy wiertnic można również wyciąć otwór w rurze kanalizacyjnej. Wiertnice sprawdzają się zarówno podczas prac profesjonalistów, jak i w trakcie naprawiania zwykłych domowych usterek

Wiertnice posiadają silniki o dużej mocy, dzięki którym można uzyskać odpowiednią prędkość. Dzięki tym silnikom wiercenie w betonie lub kamieniu przebiega bardzo sprawnie, a narzędzie jest łatwe w użyciu. W przypadku wielu wiertnic istnieje możliwość personalizacji sprzętu, co jest równoznaczne z przystosowaniem wiertnicy do potrzeb. W wiertnicy można zamontować na przykład wiertła otworowe o różnej średnicy. Co więcej, maszyny te mają również funkcję regulacji głębokości wiercenia. Aby zmienić ustawienie należy użyć specjalnej wajchy obrotowej przesuwającej urządzenie po prowadnicy. 

Wiertnice często są stosowane również w drogownictwie podczas wiercenia otworów pod barierki lub znaki drogowe. Dzięki użyciu wiertnicy można również pobierać próbki betonu lub też innego kruszywa do badań. Warto wiedzieć, iż można znaleźć wiertnice różnego rodzaju. Wymienić można tutaj wiertnice z napędem hydraulicznym, pneumatycznym, czy też elektrycznym. Istotną kwestią jest również dobór wiertła koronowego, zwanego także diamentowym. Potrzebny jest także specjalny statyw, wyposażyć można się także w automatyczny posuw dociskający wiertło jednostajnie do wierconej powierzchni. Rozwiązanie to pozwala na wykonanie większej liczby odwiertów w trakcie jednego dnia oraz uniknięcie kontuzji operatora. 

Podczas stosowania wiertnic hydraulicznych konieczne jest również zaopatrzenie się w agregat hydrauliczny. W przypadku mocniejszych urządzeń elektrycznych należy zaopatrzyć się także w agregat wysokiej częstotliwości. Wiertnice hydrauliczne wykazują potężną moc oraz dużą wydajność, dzięki czemu mogą pracować nawet w bardzo trudnych warunkach. Tego rodzaju sprzęt jest odpowiedni do pracy ciągłej i intensywnej. Wiertnice tego rodzaju są odpowiednie do wykonywania głębokich otworów. Jeśli chodzi o wiertnice pneumatyczne to działają one dzięki zamianie energii powietrza pod wysokim ciśnieniem w energię mechaniczną obrotową. Tego rodzaju sprzęt jest odpowiedni do stosowania tam, gdzie ze względu na otoczenie nie wolno użytkować wiertnic elektrycznych lub też spalinowych. Opisywane wiertnice pneumatyczne są bardzo poręczne i nie wymagają używania statywów.

pixel