Zapisz na liście ulubionych
Stwórz nową listę zakupową

Rozrząd

( ilość produktów: 4 )

Silniki tłokowe, obojętnie jaki rodzaj mechanizmu napędzają, wyposażone są w układ rozrządu. Układ ten dostarcza ładunek do cylindrów, a także odprowadza do kanałów wylotowych spaliny. W przypadku usterki w rozrządzie, samochód lub inne urządzenie zostaje zatrzymane i może przyczyniać się do kolejnych usterek, chociażby w układzie napędowym. Dzięki dokonywaniu prac serwisowych przy użyciu części wykonanych z dobrej jakości materiałów, możliwe jest zapobieganie konsekwencjom usterek rozrządu. 

Cena rozrządu może być bardzo wysoka, dlatego warto dbać o części, umożliwiające utrzymanie obecnego rozrządu w należytym stanie. Układ rozrządu zarządza wszystkimi kluczowymi dla funkcjonowania silnika elementami. Aby działał prawidłowo, potrzebne są różne narzędzia umożliwiające jego regulację oraz - w pewnych okolicznościach - blokadę.  

Wśród dostępnych w tej kategorii akcesoriów, wspomagających prawidłowe działanie rozrządu, znaleźć można klucze do rolki napinacza paska rozrządu, blokady kół, a także blokady rozrządu w silnikach. 

Dzięki zablokowaniu kół rozrządu można dokonać wymiany paska. Blokady są w specjalny sposób zaprojektowane, a ich kształt umożliwia precyzyjne umiejscowienie kontrolnych punktów zapłonu. Za sprawą blokad, które można zakupić w naszym sklepie, zębate koła rozrządu zostają skutecznie unieruchomione, a napinacz paska, jego koło i wał korbowy nie mają możliwości ruchu, w wyniku czego możliwa jest dobra regeneracja i wykonanie udanego serwisu. Blokady te znajdują zastosowanie w samochodach wielu znanych marek, również w nowych silnikach. Mogą z nich skorzystać właściciele kilkudziesięciu modeli pojazdów, wyprodukowanych przez najbardziej popularnych producentów. Blokada zapakowana jest w poręczną walizkę, umożliwiającą przenoszenie, dodatkowo wyposażona jest w szpilkę, blokującą napinacz. 

W przypadku blokad kół rozrządu w silnikach, ich wykonanie z węglowej chromowane i oksydowanej stali zapewnia ogromną wytrzymałość i możliwość skutecznej pracy przy zaplanowanych wymianach. 

Klucze do rolki napinacza paska rozrządu są natomiast idealne zarówno do napinania, jak i utrzymywania napięcia w trakcie odkręcania koła i dokręcania łącznika przytrzymującego koło pasowe. Przy jego pomocy można ustawić i wyregulować koło zamachowe i wał korbowy, utrzymując właściwe pozycje tych części. Dostępne w tej kategorii klucze posiadają regulację w trzech różnych pozycjach.  

Wszystkie dostępne produkty objęte są gwarancją. Istnieje też możliwość zwrotu towaru w ciągu dwóch tygodni bez podawania przyczyny. 

pixel