Zapisz na liście ulubionych
Stwórz nową listę zakupową

Sinus Modyfikowany

( ilość produktów: 36 )

Przetwornica napięcia z sinusem modyfikowanym jest urządzeniem służącym do zmiany prądu stałego (12 V bądź 24 V) w prąd zmienny o napięciu 230 V, stosowany powszechnie w urządzeniach elektronicznych. Oferowane przetwornice napięcia z sinusem modyfikowanym generują prąd przemienny o prostokątnym przebiegu. Idealnie nadają się do użytku w momencie, gdy brakuje dostępu do sieci energetycznej. Przetwornice posiadają identyczną wartość skuteczną napięcia jak klasyczne przetwornice o przebiegu sinusoidalnym. Dzięki temu przetwornice z sinusem modyfikowanym idealnie nadają się do zasilania sprzętów, takich jak: elektronarzędzia wykorzystujące silniki komutatorowe, urządzenia biurowe, komputery i laptopy (z zasilaczami, w których nie jest wykorzystywana korekcja współczynnika mocy), żarówki energooszczędne, ładowarki do urządzeń mobilnych.

Podczas wyboru odpowiedniej przetwornicy najważniejszym aspektem jest znajomość posiadanego napięcia wejściowego (stałego). Przetwornice generujące prąd o prostokątnym przebiegu zazwyczaj pobierają 12 V, ponieważ takie napięcie stosowane jest powszechnie dla akumulatorów i zapalniczek w samochodach osobowych. W samochodach ciężarowych to napięcie może być dwukrotnie większe - w tym wypadku należy wybrać przetwornicę o napięciu wejściowym wynoszącym 24 V.

Zależnie od zapotrzebowania, przetwornice mogą być wyposażone we wbudowane gniazda USB, wyświetlacze LCD bądź klamry służące do podłączenia urządzenia do akumulatora.

Kolejnym kluczowym aspektem podczas zakupu przetwornicy jest dobór odpowiedniej mocy. Podstawą jest znajomość mocy, jaką pobierają urządzenia, które mają zostać podłączone do przetwornicy. Moc, jaka jest pobierana, nie może być większa od jej 85 proc. maksymalnej mocy przetwornicy, dlatego należy wybierać przetwornicę o większej mocy niż ta, jakiej potrzebujemy. Dzięki różnorodności oferty gwarantem jest znalezienie przetwornicy, która sprosta każdemu zadaniu.

Nasze sprzęty zazwyczaj wyposażone są w długą gwarancję, dzięki której nie musisz się martwić o ewentualne uszkodzenia sprzętu podczas prawidłowego użytkowania. Przetwornice mają również wiele zabezpieczeń, które chronią sprzęt przed ewentualnymi zwarciami lub przegrzaniami. Kupując u nas przetwornice napięcia z sinusem modyfikowanym, zapewniamy, że dostaniesz sprzęt wysokiej jakości, zapewniając sobie długotrwałą satysfakcję z użytkowania ich.

pixel