Zapisz na liście ulubionych
Stwórz nową listę zakupową

Pompy

( ilość produktów: 81 )

Nawadnianie pola czy ogródka, wydobycie wody ze studni, opróżnianie szamba, wspomaganie centralnego ogrzewania… To tylko niektóre sytuacje, w których przydaje się pompa. W Tooles.pl są dostępne niezawodne wyspecjalizowane urządzenia – pompy do wody brudnej i czystej, szamba oraz instalacji wodnej i grzewczej. Wśród nich znajdą Państwo zarówno niewielkie sprzęty do prywatnego przydomowego użytku, jak i zaawansowane pompy do wykorzystania w przemyśle, rolnictwie czy budownictwie. 

Pompy do wody – idealne do instalacji i basenu 

Pompy do wody to urządzenia, które wytwarzają różnicę ciśnień – aby umożliwić przepływ cieczy. Najpierw wypompowują wodę z konkretnego zbiornika, a później transportują ją wężem w wybrane miejsce, np. do ogrodu czy instalacji. Sprawdzają się też do wypompowania wody m.in. z basenu czy piwnicy. 

W zależności od potrzeb wybór może paść na pompę: 

  • powierzchniową (ogrodową) – nie wymaga zanurzenia i jest montowana nad lustrem wody, ma wydajność ok. 50–60 l na minutę,
  • zanurzeniową (zatapialną) – działa w pełnym zanurzeniu, a jej wydajność wynosi do ok. 300 l na minutę,
  • głębinową – pompuje wodę na dużych głębokościach (nawet kilkadziesiąt metrów) i jest montowana na stałe, to rozwiązanie o różnorodnej wydajności. 

Pompy do szamba w sam raz do zanieczyszczonej wody 

Pompy do szamba sprawdzają się do efektywnego wypompowania ścieków. Najczęściej mają formę urządzeń zanurzeniowych. Dodatkowo w tej kategorii znajdują się też pompy do wody brudnej, np. zabrudzonej liśćmi, żwirem czy ziemią. Dzięki wbudowanym rozdrabniaczom dobrze radzą sobie z zanieczyszczeniami o różnorodnej wielkości (zwykle do kilkudziesięciu milimetrów średnicy). 

Pompy spalinowe do wody i nie tylko 

Dla osób, którym zależy na maksymalnej wydajności, polecamy pompy spalinowe. To motopompy o różnorodnym przeznaczeniu – do wody czystej, brudnej, silnie zanieczyszczonej, a także chemikaliów. Umożliwiają sprawne pompowanie nawet na poziomie 1000 l na minutę. Do działania wykorzystują paliwo, a więc nie potrzebują podłączenia do energii elektrycznej. 

Pompy cyrkulacyjne i obiegowe 

Wśród sprzętów wykorzystywanych do transportu wody stosuje się również pompy cyrkulacyjne oraz pompy obiegowe – montowane w instalacjach wodnych i grzewczych, np. jako uzupełnienie pieca. W zależności od typu umożliwiają przede wszystkim uzyskanie ciepłej wody, zasilenie centralnego ogrzewania czy systemu klimatyzacji. 

W Tooles.pl są dostępne różnego typu energooszczędne rozwiązania do pompowania wody, które obniżają zużycie energii. Dodatkowo można znaleźć profesjonalne pompy ręczne, które przydają się do szybkiego badania szczelności rur.

pixel