Zapisz na liście ulubionych
Stwórz nową listę zakupową

Pompy

( ilość produktów: 73 )

Obecnie na rynku dostępne jest szerokie spektrum pomp wyspecjalizowanych do pracy w określonych warunkach. Nie wszystkie pompy charakteryzują się jednak podobnymi parametrami. Sprawa zaczyna się jeszcze bardziej komplikować, jeżeli zdamy sobie sprawę, że użycie źle dobranej pompy może spowodować jej trwałe uszkodzenie.

Stopień zabrudzenia wody może znacząco wpływać na wydajność pompy, a w dłuższej perspektywie, istnieje natomiast spore niebezpieczeństwo spalenia silnika i zniszczenia pompy. Istotnym więc jest sprecyzowanie, czy zamierzamy pompować wodę czystą, zabrudzoną czy może szambo.

W zależności od sposobu wykorzystania, potrzebujemy różnych pomp, o różnych rozwiązaniach technologicznych. Gdy posiadamy studnię, pompa głębinowa pozwoli nam pozyskać z niej wodę. W naszej ofercie można także znaleźć pompy spalinowe o wysokiej wydajności. Zadowolą one nawet najbardziej niecierpliwych użytkowników. Do wszystkich tych zadań doskonale sprawdzą się produkty dostępne w naszej ofercie.

Pierwszym i najważniejszym parametrem, na który powinniśmy zwracać uwagę przy doborze pompy, jest maksymalna wysokość tłoczenia. Właściwość ta informuje nas o tym, na jaką teoretyczną wysokość dana pompa jest w stanie dostarczyć ciecz. Nie powinno się jednak dobierać pomp „na styk”, ponieważ spadki ciśnienia, które występują na drodze od wlotu do wylotu pompy potrafią obniżyć tą wysokość nawet o kilka metrów. Innym istotnym elementem jest wydajność pompy. Parametr ten informuje nas o tym, jak szybko będziemy w stanie przepompować interesującą nas ilość cieczy. Idące z tym w parze zwiększenie pobieranej przez maszynę mocy nie powinno jednak nas odstraszać. Musimy pamiętać, że im szybciej skończymy pompować, tym szybciej wyłączymy pompę, a to odwdzięczy się  jej wydłużoną żywotnością.    

pixel