Zapisz na liście ulubionych
Stwórz nową listę zakupową

Opalarki

( ilość produktów: 6 )

Opalarka elektryczna to urządzenie elektryczne wykorzystujące strumień ciepłego powietrza w zakresie temperatury od 50 do nawet 600 stopni Celsjusza. Służy między innymi do wyginania i spawania termoplastów, odmrażania zamarzniętych rur, suszenia i okleinowania elementów meblowych, a także usuwania starej farby. Podczas wyboru opalarki należy zwrócić przede wszystkim uwagę na poziomy temperatury powietrza oraz jego stopnie przepływu (l/min). Urządzenie znajdzie zastosowanie zarówno w użytku profesjonalnym, jak i w prostych pracach domowych.

Opalarka elektryczna jest elektronarzędziem znajdującym wszechstronne zastosowanie. Dzięki niej możemy osuszać bądź usuwać powłoki lakiernicze jak i również formować powierzchnie sztuczne. Coraz częściej wykorzystywana do prac przy instalacjach hydraulicznych, układach elektroinstalacyjnych, a nawet przy lutowaniu. Jako, iż jest to narzędzie elektryczne, wyróżniamy opalarki przewodowe i bezprzewodowe. W zestawach z urządzeniem mogą być dołączane dodatkowe końcówki i dysze. Rozszerzają one zakres wykonywanych prac, a niektóre z nich ułatwiają manewrowanie w trudno dostępnych miejscach. 

Zastanawiając się nad zakupem opalarki, należy przemyśleć przede wszystkim to, do jakich prac będziemy jej używać. Opalarki bezprzewodowe, z uwagi na ograniczoną pojemność akumulatora oraz wysokie zużycie energii, zalecane są do drobnych, mniej intensywnych czynności. Jeżeli chodzi o ich przewodowy odpowiednik, jest on znacznie wydajniejszy, jednak za sprawą przewodu, mniej mobilny. Listę zadań, w których znajdzie zastosowanie dana opalarka, znajdziemy najczęściej w indywidualnym opisie produktu. 

Istotną cechą takiego urządzenia jest oczywiście moc. To właśnie ten parametr odpowiada za wydajność i zakres temperatury. Jeżeli zależy nam na jak najszybszym wykonaniu pracy, powinniśmy zwrócić uwagę na wydajność opalarki, tj. ilość powietrza (w litrach), które jest w stanie przetłoczyć w ciągu jednej minuty. Temperatura natomiast powie nam, do jakich prac nadaje się dany model. Im szerszy jest stopień jej regulacji, tym bardziej uniwersalne jest to narzędzie. Prostsze produkty posiadają 2-3 stopniowy zakres zmiany, natomiast te, które należą do bardziej zaawansowanych, umożliwiają płynne przełączanie zarówno temperatury, jak i ilości tłoczonego powietrza. 

Warto doczytać, czy rozpatrywany przez nas sprzęt ma w zestawie również dodatkowe, wymienne dysze lub nakładki. Odpowiadają one za regulację przepływu powietrza, dzięki czemu będziemy w stanie jeszcze dokładniej dopasować opalarkę do swoich potrzeb. 

pixel