Zapisz na liście ulubionych
Stwórz nową listę zakupową

Trzpieniowe

( ilość produktów: 12 )

Jeśli planujesz prace remontowe lub wykończeniowe, nieocenioną pomocą będzie zaopatrzenie się w szlifierkę trzpieniową. Szczególne przyda się ona podczas precyzyjnej obróbki niewielkich detali i trudno dostępnych powierzchni. To sprawdzony i niezbędny sprzęt dla każdego, kto ceni sobie pełne wyposażenie w swoim garażu.  

Szlifierka trzpieniowa inaczej nazywana jest paluszkową lub prostą. Budową przypomina tradycyjną wiertarkę, jednak posiada istotną różnicę jaką jest brak wiertła i możliwości zamontowania tarczy szlifierskiej, kamienia lub ściernic listkowych. Osadzone tarcze na trzpieniu pozwalają na stosunkowo większą swobodę ruchów i bardziej komfortowe opanowanie sprzętu w porównaniu do szlifierek kątowych. Szlifierka trzpieniowa oferuje bardzo różnorodne zastosowanie. Najczęściej jednak stosuje się je do obróbki elementów spawanych czy metali. W zależności od materiału jaki chcemy obrobić należy użyć odpowiedniego rodzaju tarczy lub kamienia.  

Szlifierka trzpieniowa może występować w kilku różnych typach. W zależności od sposobu zasilania wymieniamy szlifierki elektryczne i pneumatyczne. Te pierwsze, jak wskazuje nazwa, są zasilane energią elektryczną. Szlifierki pneumatyczne działają na sprężone powietrze. W ich porównaniu pneumatyczna wypada na dużo lżejszą i oszczędniejszą w użyciu energii. Dodatkowo podział może wynikać z liczby wykonywanych obrotów. Pod tym względem dostępne są szlifierki wolnoobrotowe i wysokoobrotowe. Prędkość wolnoobrotowej waha się od 1800 do kilku tysięcy obrotów na minutę. Wysokoobrotowe to narzędzie charakteryzuje się dużą większą mocą, osiąga prędkość nawet do 36 tys. obrotów na minutę.  

Jeśli szukasz czegoś kompleksowego do wyposażenia warsztatu, wyjątkowo dobrym wyborem będzie mini multiszlifierka oraz zestaw akcesoriów, dzięki którym można wiercić, szlifować i szczotkować. Wyposażony pakiet w nasadkę, do której można przyłączyć różnego rodzaju końcówki gwarantuje szerokie możliwości wykorzystania. Mini szlifierka to idealne urządzenie do pracy w warsztatach: szlifierskich, polerskich, grawerskich, frezarskich i prac jubilerskich, modelarskich, hobbystycznych. Szlifierka w wersji mini posiada wygodny uchwyt, dzięki czemu z łatwością zawiesisz ją w dowolnym miejscu. Zestaw zawiera wiele elementów pozwalających wykorzystać odpowiednią końcówkę w celu wykonywania określonej pracy. Całość znajduje się w praktycznym plastikowym opakowaniu do przechowywania. Zapraszamy do przejrzenia naszej oferty i zakupów! 

pixel