Zapisz na liście ulubionych
Stwórz nową listę zakupową

Wertykulatory i aeratory

( ilość produktów: 9 )

Posiadanie własnego ogrodu wiąże się nie tylko z miejscem zapewniającym wypoczynek na świeżym powietrzu. Zachowanie atrakcyjności i utrzymanie odpowiedniego stanu ogrodu wymaga jednak sporych nakładów pracy i wykonania wielu ważnych czynności o charakterze pielęgnacyjnym. Pierwsze obowiązki z zakresu pielęgnacji przestrzeni ogrodowej, należy wykonywać krótko po zimie, gdy rośliny wracają do życia. W tym czasie podłoże odzyskuje optymalną temperaturę, jednak istotne jest wykonanie różnych zabiegów gwarantujących odświeżenie gleby, filtrowanie wilgoci oraz składników odżywczych.

Wykonywanie wspomnianych wyżej czynności wiąże się z koniecznością stosowania profesjonalnych urządzeń, takich jak na przykład wertykulatory i aeratory. Sprzęt taki pozwala na optymalne przygotowanie gleby przed czasem, w którym rośliny się rozwijają. Wyposażenie elektryczne stanowi świetną alternatywę dla urządzeń spalinowych. Aerator jest urządzeniem przeznaczonym do wykonywania otworów w glebie przy pomocy specjalnych stalowych prętów na obracanym wałku. Dzięki takim otworom, gleba jest optymalnie napowietrzana. Podobnym typem sprzętu są wertykulatory, które radzą sobie z bardzo twardą glebą lub mocno porośniętą powierzchnią trawnika.

Korzystanie ze wspomnianych urządzeń jest konieczne szczególnie w przypadku dużych terenów, gdzie ręczne nakłuwanie gleby byłoby czasochłonne. Wyposażenie takie nadaje się do stosowania na przydomowych trawnikach oraz na obszarach firmowych czy też publicznych, takich jak obszary rekreacyjne należące do szkół, szpitali, hoteli, pensjonatów, itp. Urządzenia takie przydają się też w branży rolniczej.

Głównym zadaniem wertykulatorów i aeratorów jest poprawa krążenia powietrza w glebie. Skuteczne działanie tego sprzętu i nakłuwanie podłoża wpływa korzystnie na rozwój trawy i innych roślin. Są one lepiej napowietrzone oraz odżywione, a to z kolei przekłada się na idealny, estetyczny wygląd całego ogrodu, parku, trawnika czy też innego miejsca wymagającego stosowania takich urządzeń.

Przy wyborze aeratorów i wertykulatorów, należy zwracać uwagę na wydajność tego sprzętu, jego energooszczędność oraz solidność. Godne polecenia są nie tylko samodzielne urządzenia, ale również sprzęty łączące w sobie funkcję aeratora i wertykulatora. Generalnie, urządzenia o większej mocy idealnie nadają się do bardziej zaawansowanych działań na bardzo dużych obszarach. Przed wyborem właściwego urządzenia należy dokładnie określić swoje potrzeby i dopasować swój wybór właśnie do nich.

pixel