Zapisz na liście ulubionych
Stwórz nową listę zakupową

Sinus Modyfikowany

( ilość produktów: 36 )

Przetwornice napięcia z sinusem modyfikowanym są urządzeniami, których zadaniem jest przetwarzanie napięcia stałego o wartości 12 V lub 24 V w napięcie przemienne, mające kształt sinusoidy. Stąd też wzięła się nazwa tego typu urządzenia - sinus modyfikowany. Przetwornice takie charakteryzuje duża sprawność, pomimo niewielkich rozmiarów. Między wejściem a wyjściem umieszczona jest galwaniczna izolacja. Urządzenia posiadają odpowiednie funkcje ochronne, uniemożliwiające zwarcia. Specjalne zabezpieczenia chronią też sprzęt w przypadku nieoczekiwanych przeciążeń. Niemożliwe jest także niewłaściwe zamontowanie w nich baterii.  

Przetwornice znajdują swoje zastosowanie w zasilaniu różnego typu urządzeń elektronicznych, od sprzętu komputerowego i radiotelewizyjnego, przez urządzenia AGD, takie jak pralki i lodówki, po kompresory i myjki. Można także zasilać nimi urządzenia służące do oświetlania pomieszczeń. Ponieważ falowniki zmieniają napięcie, powodując wytworzenie przesyłu o kształcie aproksymowanej sinusoidy, przed podłączeniem do nich danego urządzenia, dobrze jest sprawdzić, czy na pewno sprzęt będzie kompatybilny z tego rodzaju źródłem zasilania. Takie inwertery znakomicie sprawdzą się jako alternatywne źródło mocy podczas przerw w zasilaniu tradycyjnym. Jest to idealne rozwiązanie dla firm i instytucji, które muszą zapewnić ciągłość dopływu energii elektrycznej, nawet w przypadku nieoczekiwanych awarii. Przetwornice znajdą swoje zastosowanie także w miejscach, w których podłączenie do sieci jest z różnych przyczyn utrudnione, lub niemożliwe. 

W naszym sklepie dostępnych jest kilkadziesiąt przetwornic napięcia z sinusem modyfikowanym. Posłużyć one mogą do zasilania różnych urządzeń użytku domowego i jako źródło zasilania w firmach. Umożliwiają nieprzerwaną pracę w okresie od kilku do kilkunastu godzin, w zależności od mocy. Oferowane przez nas przetwornice wyposażone są w automatyczne wentylatory chłodzące, wzbogacone o czujnik temperatury. Urządzenia sprzedawane w naszym sklepie charakteryzują się niskim poborem prądu. Przetwornice zawierają wyświetlacze, które na bieżąco podają szereg ważnych dla użytkownika informacji. Urządzenia wyposażone są w inteligentne systemy umożliwiające sterowanie wentylatorem i mikroprocesorowe zarządzanie parametrami. Objęte są dwuletnią gwarancją. 

Przetwornice mogą być także zasilane prądem pochodzącym z paneli fotowoltaicznych. Zamontowany przy module instalacji solarnej falownik będzie na bieżąco ładowany, w sposób ekonomiczny i przyjazny dla środowiska. 

pixel