Zapisz na liście ulubionych
Stwórz nową listę zakupową

Adaptery

( ilość produktów: 51 )

Adaptery pozwalają na wykorzystanie urządzenia bardziej wszechstronnie niż pierwotnie założył jego producent. Dzięki temu elektronarzędzie spełniać będzie więcej funkcji, gdy przestanie nas ograniczać sposób mocowania wiertła, otwornicy czy koronki wiertniczej. Wraz z uchwytem wiertarskim, adapter jest najmocniej wykorzystywanym elementem wiertarki, dlatego tak ważne jest, by był dobrej jakości.  

Wśród adapterów wyróżniamy dwa rodzaje mocowania wiertła (tak samo jak w przypadku uchwytów wiertarskich): samozaciskowe oraz takie, do których wymagane jest użycie kluczyka lub śluby blokującej wiertło. Choć starszego typu, przez wielu doceniane są ze względu na mniejsze ryzyko poluzowania i wypadnięcia wiertła. Rzeczywiście, adaptery samozaciskowe polecane są raczej do lżejszych prac, ale ten wygodny system po subtelnej modyfikacji można wykorzystać nawet podczas pracy z udarem. Oferowane w tej kategorii adaptery samozaciskowe posiadają kulkę blokującą, inaczej nazywaną clickiem, która skutecznie zabezpiecza wiertło.  

Przy ciężkich i wymagających dla sprzętu pracach, istotne stają się niezauważalne na pierwszy rzut oka materiały i technologie, jakimi wykonane zostały te najbardziej narażone na uszkodzenia elementy. Pośród adapterów w naszym sklepie najczęstszą metodą produkcji jest hartowanie indukcyjne. Adaptery do wkrętarek przeznaczone do lżejszych prac, cechuje wysokiej jakości stal narzędziowa, a najciekawszy i najbardziej odporny materiał wykorzystany został do stworzenia adapterów redukcyjnych do udaru, dostępnych na naszej stronie. Jest to hartowana stal chromowo-wanadowa, która gwarantuje bezpieczeństwo i jakość pracy urządzenia w najtrudniejszych warunkach. 

Na uwagę zasługują przedłużki, które ratują skórę w przypadku głębszych otworów. Podczas wyboru odpowiedniej przedłużki to właśnie ten parametr, czyli zakres długości wykonywanego odwiertu, ma największe znaczenie (zaraz za kompatybilnością ze sprzętem). 

Zadbaliśmy o duży wybór adapterów SDS, aby nasi klienci mogli swobodnie zmieniać wiertła na te montowane innym systemem. Dla pełni możliwości w tej kategorii obecne są także adaptery z SDS max na SDS plus. W ofercie znajdują się adaptery redukcyjne do wkrętarek i udaru. Wiele dostępnych rozmiarów oraz dobrze zaplanowane komplety zwiększą funkcjonalność elektronarzędzi, bez konieczności kupowania i przechowywania kolejnych urządzeń. Proste akcesoria mają moc oszczędności i ułatwiania życia także w budownictwie. 

pixel