Zapisz na liście ulubionych
Stwórz nową listę zakupową

Podnośniki

( ilość produktów: 77 )

Podnośnik samochodowy to narzędzie, którego nie może zabraknąć w samochodzie, zwłaszcza jeżeli codziennie pokonujesz długie trasy. Bez niego wymiana koła lub naprawa hamulców i innych elementów zawieszenia, nie byłyby możliwe. Producenci oferują szeroki wybór podnośników różnego typu. Przed zakupem warto wiedzieć jaki podnośnik sprosta zadaniom, jakie przed nim postawimy. Można wyróżnić kilka rodzajów podnośników.

Punktowe (żaba) - ich dużym atutem jest niska cena oraz łatwość w obsłudze. Można je stosować na wiele różnych sposobów, a ich prosta konstrukcja sprawia, że są praktycznie niezawodne oraz służą przez długi czas. Małe i kompaktowe, charakteryzują się także dużą rozpiętością nośności. Wyposażone w napęd ręczny lub nożny, są również bardzo stabilne w trakcie podnoszenia. Na pewno dodatkowym plusem jest to, że nie wymagają one użycia dużej siły - w przeciwieństwie do niektórych podnośników słupkowych.

Słupkowe (butelkowe) - wyposażone w napęd hydrauliczny, potrafią unieść pojazdy, których waga sięga nawet 50 ton. Z tego powodu ich korzystanie zaleca się wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z dużymi pojazdami np. ciężarówką czy autobusem. Mimo dużego udźwigu charakteryzują się również niewielkimi gabarytami.

Wybór podnośnika powinien być uzależniony od rodzaju pojazdu, z którym mamy do czynienia na co dzień. Oznacza to, że kluczowym kryterium przy wyborze lewarka jest waga pojazdu. Jednym z najważniejszych kryteriów jest jego jakość. Podnośniki samochodowe wątpliwej jakości bardzo szybko mogą ulec uszkodzeniu, a przy tym przyczynić się także do awarii pojazdu lub wypadku. Wystarczy, że w trakcie podnoszenia podwozia samochód osunie się z lewarka. Bardzo często w parze z ceną idzie również siła udźwigu podnośnika. Warto zwracać na to uwagę, zwłaszcza jeżeli zwykle ma się do czynienia z samochodami o większych gabarytach. Auta dostawcze będą wymagać lewarków o większej sile.

Podnośniki punktowe oraz słupkowe świetnie sprawdzają się do podnoszenia aut miejskich, jak i dostawczych. Są wygodne w obsłudze, a przede wszystkim niezawodne. Podnośniki hydrauliczne charakteryzują się wyższą wytrzymałością i zwykle wystarczą do przeprowadzania prostych napraw w pojazdach, których waga przekracza dwie tony. Ważne jest także, by podnośniki samochodowe posiadały wszelkie, niezbędne certyfikaty bezpieczeństwa CE. Bez nich urządzenie nie powinno zostać dopuszczone do sprzedaży. Dzięki temu można mieć pewność, że w trakcie wykonywanych prac naprawczych podwozia, podniesiony lewarkiem pojazd się nie osunie.

pixel