Zapisz na liście ulubionych
Stwórz nową listę zakupową

Szczotki druciane

( ilość produktów: 33 )

Szczotki druciane to narzędzia, za pomocą których można zwiększyć funkcjonalność wiertarki. Więc nic dziwnego, że są one jednymi z najchętniej wybieranymi akcesoriami do tych urządzeń. Rodzaj tworzywa, z jakiego wykonano szczotkę drucianą, powinien być uzależniony od tego, w jaki sposób będzie użytkowana. Wśród szczotek dostępnych w naszej ofercie znajdują się m.in.:

Szczotki z drutem falowanym – idealnie sprawdzają się w trakcie czyszczenia delikatnych powierzchni oraz do usuwania lekkich zabrudzeń. Warto ich używać do czyszczenia miękkich metali nieżelaznych,

Szczotki z drutem skręcanym – polecane zwłaszcza do usuwania ciężkich i uporczywych zabrudzeń. Znakomicie sprawdzają się także do zdzierania starych powłok lakierniczych,

Szczotki z drutem z ziarnem – przydają się wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z bardziej zaawansowanymi pracami, takimi jak usuwanie zadziorów, które pojawiają się na aluminiowych rurach, profilach oraz powierzchni zaworów i zębatek,

Szczotki z drutem prostym – stosowane głównie do czyszczenia powierzchni, które zostały już poddane wcześniejszej obróbce.

Szczotki druciane ręczne – odmiana szczotki, do której użycia nie jest potrzebna wiertarka. Można ją używać ręcznie, np. do czyszczenia felg.

Szczotki druciane są wykorzystywane do usuwania najróżniejszych powłok malarskich oraz nierówności, jakie występują na powierzchni. Najczęściej są to ślady rdzy, która dotknęła powierzchni metalu. Pod tym kątem powinno się również dobierać grubość włosia szczotki – z im większym stopniem korozji mamy do czynienia, tym grubsze włosie szczotki powinno się wybrać. Do usuwania korozji, która wdarła się w głębsze warstwy metalu, powinno stosować się szczotki z drutem skręcanym.

W trakcie używania szczotek należy jednak pamiętać o tym, że im grubsze włosie ona posiada, tym większe ślady w postaci bruzd, może ona zostawić na powierzchni oczyszczanego metalu. W przypadku powstania dużych bruzd wskazane jest dodatkowe wyszlifowanie powierzchni materiałem ściernym. Najlepiej by był on pokryty drobnym ziarnem, dzięki temu przywrócenie podłożu gładkości będzie możliwe.

Decydując się na zakup szczotki drucianej, należy upewnić się, czy aby na pewno posiada ona odpowiedni rodzaj mocowania. W przypadku łączenia jej ze szlifierką, najlepszym wyborem będzie szczotka z gwintem M14. W trakcie podłączania jej do wiertarek należy pamiętać o tym, że konieczne jest także zakupienie specjalnego trzpienia mocującego.

pixel