Zapisz na liście ulubionych
Stwórz nową listę zakupową

Ogrzewanie

( ilość produktów: 51 )

Ogrzewanie to niezwykle istotna kwestia, warto być przygotowanym na wszelkie nieprzewidziane sytuacje. Awaryjne zasilanie, to zespół urządzeń, dzięki którym zapewniony zostaje stały dostęp do źródła prądu, nawet wtedy, gdy z różnych nieznanych powodów, dojedzie do awarii sieci energetycznej w budownictwie mieszkalnym lub przemysłowym. W ofercie naszego sklepu, dostępne są zestawy zasilania awaryjnego, dzięki którym ogrzewanie będzie stale zapewnione - z powodzeniem mogą być wykorzystywane do zasilania pieców i pomp CO lub do sterowników, które wymagają gwarancji stałego podłączenia pod sieć energetyczną, z określonym natężeniem.

Każdy zestaw oprócz dodatkowych elementów posiada:

  • dedykowany do konkretnego urządzenia akumulator,
  • niezbędne przewody, wymagane do prawidłowego podłączenia,
  • zasilacz awaryjny z określoną mocą.

Doskonale sprawdzi się jako systemowe zabezpieczenie ciągłości i sprawności prawidłowego działania instalacji centralnego ogrzewania w budynku zarówno mieszkalnym, jak i komercyjnym, czy służącym użyteczności publicznej. 

W ostatnim czasie popularność stosowania zasilania awaryjnego gwałtownie wzrosła. Prawdopodobnie jest to spowodowane wzrostem świadomości wśród konsumentów, dotyczącej zwiększenia bezpieczeństwa instalacji odpowiedzialnych za ogrzewanie.

Termostat pokojowy to urządzenie lub system urządzeń stosowane do sterowania elementami grzewczymi, które wchodzą w skład instalacji sterowania centralnego. Montowane są w domu, aby umożliwić zmianę pracy kotłów użytkownikom budynku, zgodnie z rzeczywistym zapotrzebowaniem na ciepło.

System grzewczy oparty na kotłach i piecach C.O. może okazać się drogi, szczególnie wtedy, gdy nieprawidłowo zostaną dobrane poszczególne urządzenia tworzące cały układ. W takich przypadkach doskonale sprawdzi się regulator - termostat pokojowy.

Standardowo regulator pokojowy wyposażony jest w wyświetlacz i przyciski lub pokrętło, w zależności od modelu i producenta. Są też modele w których sterowanie jest dotykowe i odbywa się tylko i wyłącznie na ekranie. Niektóre z nowoczesnych regulatorów, wyposażone są w dodatkowy czujnik, dzięki któremu badana jest temperatura w pomieszczeniach i na tej podstawie, regulator samoczynnie dokonuje zmian.

Termostat pokojowy działa na podstawie bezpośredniego połączenia ze sterownikami urządzeń grzewczych, reguluje ich pracę dzięki dostosowaniu ich parametrów, generowanej temperaturze lub długości działania.

W naszej ofercie dostępnych jest kilka rodzajów termostatów pokojowych, które różnią się funkcjami, np. jedne zapewniają dostosowanie odpowiedniej temperatury w czasie dnia, zaś inne pozwalają na ustalenie parametrów na dłuższy czas np. tydzień.

pixel