Zapisz na liście ulubionych
Stwórz nową listę zakupową

Węże pneumatyczne

( ilość produktów: 12 )

Wąż powietrza jest bardzo ważnym elementem zestawu, niezbędnym do pracy z różnymi pneumatycznymi narzędziamiŁączy np. sprężarkę z końcowym narzędziem.  

Węże pneumatyczne składają się głównie z dwóch podstawowych komponentów z poliuretanu albo nylonu. Węże z poliuretanu posiadają tę istotną przewagę nad nylonowymi wężami, że są dużo bardziej elastyczne, a przy tym trudniej jest uszkodzić taki wąż pneumatyczny nawet przez nadepnięcie. Nylonowy wąż pęka łatwiej, ale jego główną zaletą jest dobra cena. Istnieją również węże pneumatyczne wytworzone z innych tworzyw sztucznych, wówczas najczęściej dodatkowo wzmocnione - chociażby włóknem szklanym, aby zapobiec wyciekom lub uszkodzeniom pod wpływem zwiększonego w czasie pracy, ciśnienia.  

Poza materiałem, z jakiego wykonany jest wąż, warto wziąć pod uwagę charakter i łatwość przechowywania węża. Najprostsza wersja to prosty, klasyczny wąż, jednak tutaj niestety pojawia się trudność z funkcjonalnym przechowywaniem długiego węża. Optymalnym rozwiązaniem są spiralne przewody pneumatyczne, które zostały zdeformowane w taki sposób, że podczas pracy można je rozciągnąć, a po zakończeniu pracy automatycznie powracają do swojej pierwotnej formy i nie jest wymagane żadne działanie doprowadzające je do poprzedniego stanu. Bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem są również węże pneumatyczne na zwijaku. W większości modeli zastosowano system samozwijania sprężyny, za którego sprawą ciśnieniowy wąż do kompresora zajmuje niewiele miejsca i jest odpowiednio przechowywany - nie ma załamań i zagnieceń, mogących mieć wpływ na prawidłowy przepływ powietrza. 

W tej kategorii można znaleźć spiralne węże pneumatyczne, węże zakute do kompresora, jak również węże do kompresora - zbrojone przewody pneumatyczne. Zastosowane w takich wężach wzmocnienie siatką poliestrową zapewnia ich wytrzymałość w przypadku środków ochrony roślin. Stosowane są jako osprzęt do kompresorów i ciśnieniowych urządzeń służących do mycia, jak również pneumatycznych narzędzi różnych rodzajów. Dzięki tego typu wężom możliwe jest podłączenie różnych urządzeń - pistoletów do malowania, kluczy i nitownic pneumatycznych, a także wiertarek. Przy pomocy węży które można zakupić w naszym sklepie, możliwe jest także podłączenie sprężarki, polerki czy wyrzynarki do blachy. Zachowują one odpowiednią elastyczność, nawet w niskich temperaturach.  

Wszystkie dostępne węże posiadają profesjonalnie wykonane okucie, wytworzone są z elastycznego PCV i gwarantują wysoką odporność na duże ciśnienie transportowanych cieczy. 

pixel