Zapisz na liście ulubionych
Stwórz nową listę zakupową

Blokady rozrządu

( ilość produktów: 7 )

Blokady rozrządu to niezbędne urządzenia w każdym profesjonalnym warsztacie samochodowym, chociaż niekiedy wykorzystywane są również w warsztatach przydomowych do przeprowadzania prostych napraw. Wykorzystując blokadę rozrządu można w łatwy, bezpieczny, a przede wszystkim stabilny sposób zablokować koła zębate. Jednak blokady rozrządu znajdują zastosowanie nie tylko podczas blokowania wałków rozrządu i wałów korbowych. Można z nich korzystać również dokręcając nakrętki pompy wysokiego ciśnienia, kiedy przeprowadzono demontaż rozrusznika czy przeprowadzając prostą wymianę paska rozrządu. A to zaledwie kilka możliwości ich wykorzystania.  

Decydując się na zakup blokady rozrządu mamy możliwość wyboru dwóch rodzajów zestawów, w zależności od ich późniejszego przeznaczenia. Zestaw podstawowy zawiera blokadę wału korbowego i blokadę wałka rozrządu, w zależności od producenta po jednej lub dwie sztuki, a także szpilkę blokującą napinacz. Taki układ elementów pozwala na usunięcie niemal wszystkich podstawowych usterek. Jeżeli jednak zależy nam na szerszym wachlarzu możliwości, a co za tym idzie, na możliwości kompleksowego przeprowadzania usług naprawczych warto zdecydować się na zestawy zaawansowane, dedykowane przede wszystkim silnikom czterocylindrowym benzynowym. Zawierają one więcej elementów m.in. osłonę paska napinacza czy piny do demontażu i montażu wałka rozrządu na głowicach cylindrowych, zatem zakres napraw, które można przeprowadzać z ich wykorzystaniem staje się większy.  

W ofercie dostępne są blokady rozrządu dedykowane i uniwersalne. Blokady rozrządu dedykowane przeznaczone są do konkretnych modeli samochodów. Warto zdecydować się na ten rodzaj, jeśli warsztat zajmuje się serwisem i naprawą konkretnych marek aut. Jeżeli jednak usługi obejmują wiele różnych modeli, przygotowywanie oddzielnych zestawów dla każdego z aut może być uciążliwe i wpływać na czas realizacji usługi. Dlatego wówczas warto sięgnąć po uniwersalne blokady rozrządu. Taka blokada rozrządu pozwala na usunięcie usterki w samochodach różnych marek, np. Audi, Skoda, Seat.  

Blokady rozrządu należą do profesjonalnych przyrządów w przystępnych cenach, co jednak w żaden sposób nie wpływa na jakość ich wykonania. Oferowane blokady rozrządu zostały wykonane z najwyższej jakości stali odpornej na długotrwałe użytkowanie, zapewniającej komfort i bezpieczeństwo pracy. Niezależnie od tego, czy blokada rozrządu będzie wykorzystywana w profesjonalnym czy przydomowym warsztacie samochodowym warto sięgać po produkty najwyższej jakości, których producenci dają nam gwarancję trwałości. Pozwoli to uniknąć niepotrzebnych rozczarowań i frustracji podczas codziennej pracy czy sporadycznych napraw.

pixel