Zapisz na liście ulubionych
Stwórz nową listę zakupową

Papier ścierny

( ilość produktów: 23 )

Papier ścierny jest materiałem o bardzo szerokim zastosowaniu w branży budowlanej, meblarskiej oraz lakierniczej. Składa się z dwóch podstawowych elementów - materiału nośnego oraz powierzchni ściernej. Nośnikiem najczęściej jest gruba tkanina bądź karton, pokryty warstwą ziaren o różnej grubości. Papier służy do obrabiania gładzi i powierzchni z różnorodnych materiałów (m.in. drewna, metalu i tworzyw sztucznych). Pozwala szlifować obszary o różnych wielkościach, pod różnymi kątami nachylenia. Zdejmuje powłoki z powierzchni o różnej gęstości i twardości, dlatego do każdego materiału należy stosować papier ścierny o różnych gradacjach. Ogólnie dzieli się go na miękkie oraz twarde ściernice, czyli narzędzia ścierne o różnej skali twardości. 

W naszym sklepie oferujemy papier ścierny o gradacji od P 40 do P 400. W takiej gramaturze można używać papieru do powierzchni lakierowanych oraz drewna. Do dużych obciążeń zalecane jest używanie powierzchni ściernych o ziarnistości P 40-120, natomiast w pracach blacharsko-lakierniczych używa się papieru ściernego o gradacji P 80-400. Obowiązuje reguła, w myśl której obrabiając twarde materiały, powinno używać się miękkich ściernic, natomiast do powierzchni miękkich zalecane są ściernice twarde. W czasie szlifowania powierzchnie trące ulegają stępieniu, potem odsłaniają kolejne warstwy ostrzejszych ziaren. Należy tak dobrać papier, żeby szlifując materiał, ulegał on jak najwolniejszemu tępieniu. Pozwala to na bardziej ekonomiczną i wydajną pracę. 

Papier ścierny w naszym sklepie występuje w kształcie okrągłych krążków. Posiadają one dwa podstawowe rozmiary średnic - 125 oraz 150 mm. Dzięki temu bez trudu można je dopasować do każdej szlifierki. Krążki ścierne są mocowane na rzep, dlatego wymagają obecności dysku szlifierskiego. Wszystkie krążki są pakowane w zestawach po 50 oraz 100 sztuk w opakowaniu. 

Niektóre zestawy naszych krążków ściernych posiadają otwory odpylające, które ułatwiają pozbywanie się pyłu powstałego w procesie obróbki. Pozwala to na efektywniejszą i bardziej komfortową pracę. Głównym materiałem, z którego powstaje nasz papier ścierny, jest ceramiczny tlenek glinu, posiadający specjalną powłokę obniżającą temperaturę podczas ścierania. Jest to o tyle ważne, że podczas procesu tarcia powstają duże ilości ciepła, które muszą być gdzieś odprowadzane. Powłoka dodatkowo zabezpiecza przed przegrzewaniem się papieru. Dzięki temu rozwiązaniu przerwy w pracy szlifierki mogą być krótsze. Papier ścierny z naszej oferty charakteryzuje się dobrą jakością i trwałością odpowiednią do prac szlifierskich. 

pixel