Zapisz na liście ulubionych
Stwórz nową listę zakupową

Zestawy awaryjnego zasilania

( ilość produktów: 35 )

Ogrzewanie naszego domu to sprawa, której nie możemy zaniedbać. Jeżeli w naszym domu system ogrzewania opiera się na nowoczesnym piecu CO (centralnego ogrzewania), połączonym z pompą, dmuchawą, podajnikiem oraz sterownikiem warto sobie zadać pytanie: co się stanie w przypadku braku zasilania? 

Znakomitym rozwiązaniem takiego problemu są zestawy do awaryjnego zasilania. Taki zestaw składa się z akumulatora oraz przetwornicy. Akumulator w takim komplecie to bezobsługowa konstrukcja, wykonana w technice żelowej. Akumulatory charakteryzują się znakomitą odpornością na głębokie rozładowania, długą żywotnością (w zależności od modelu to 8–10 lat) oraz wysoką absorpcją gazów. Akumulator jest źródłem energii elektrycznej w  systemie awaryjnego zasilania pieca CO. Drugim elementem takiego zestawu jest wyspecjalizowana przetwornica. Ma ona w takim systemie dwa zadania. Pierwsze z nich, to zmiana charakteru prądu, jaki dostarcza nam akumulator, na taki którym możemy zasilać urządzenia elektryczne naszej instalacji CO – prąd z akumulatora jest prądem stałym o napięciu 12 V, natomiast jeżeli komponenty naszej instalacji CO są zasilane ze zwykłego gniazdka elektrycznego, muszą być zasilane prądem zmiennym o napięciu 230 V. Ważną cechą naszej przetwornicy jest to, żeby prąd który dostarcza był idealnie taki jak w sieci energetycznej. Każde, nawet minimalne odchylenie od normy może skutkować niestabilnym działaniem urządzenia do niej podłączonego. Drugim zadaniem przetwornicy będzie wykrywanie braku napięcia w sieci energetycznej i automatyczne przełączanie na zasilanie awaryjne. Jest to bardzo ważna kwestia, bowiem awaria może się zdarzyć również wtedy, gdy nie ma nas w domu.

Podłączenie zestawu awaryjnego zasilania jest niezwykle proste. Przetwornica ma dwa wejścia i jedno wyjście. Jedno wejście jest przeznaczone dla prądu z gniazdka (230 V), natomiast drugie - dla akumulatora 12 V. Do wyjścia przetwornicy podłączamy urządzenia które mają być zasilane. Instrukcja obsługi dołączona do zestawu wyjaśni nam dokładnie, jak wykonać cały ten proces.

Czas działania zestawu awaryjnego zasilania zależy od pojemności zastosowanego w nim akumulatora. Wybierzmy taki, który będzie zasilał nasze urządzenia przez rozsądny czas – skonsultujmy się ze sklepem, aby dobrać odpowiednią moc do posiadanych przez nas sprzętów. Nic bowiem nie stoi na przeszkodzie, aby taki system zasilał lodówkę lub inne ważne urządzenie.

pixel