Zapisz na liście ulubionych
Stwórz nową listę zakupową

Nitownice

( ilość produktów: 15 )

Nitownice są jednym z podstawowych narzędzi, które sprawdzają się przy wielu pracach budowlanych bądź motoryzacyjnych. Warto posiadać taki sprzęt w swoim domowym warsztacie. Nitownica służy do nitowania. Polega ono na połączeniu mechanicznym określonych elementów, najczęściej są to konstrukcje metalowe. W ten sposób łączy się ze sobą materiały w sposób trwały i nierozerwalny. Tą metodę stosujemy zazwyczaj, gdy nie możemy wykonać technik spawalniczych. Przyrządy te są bardzo praktyczne, nawet w domowych warunkach. Możemy wyróżnić kilka rodzai tego sprzętu:

  • nitownice ręczne
  • nitownice pneumatyczne
  • nitownice akumulatorowe

Nitownica ręczna jest używana zarówno przez amatorów i profesjonalistów. Przy korzystaniu z tego urządzenia konieczne jest użycie siły fizycznej, ale jego zaletą jest to, że może wykonywać on swoją pracę w wielu płaszczyznach. Służy ona przede wszystkim do wykonywania prac łączeniowych przy różnych konstrukcjach, takich jak: obudowy, stelaże czy osłony. Nitownice ręczne są często nazywane oczkownicami i wykorzystujemy je do prac modelarskich, artystycznych. Możemy spotkać również nitownice do nitów zrywalnych, które są droższe od urządzeń standardowych.


Nitownica pneumatyczna są zdecydowanie bardziej profesjonalne. Charakteryzują się one dużą energią zaciskową, dzięki czemu praca przebiega dużo szybciej i sprawniej. W trakcie używania tego urządzenia nie potrzebujemy podtrzymywania nitów, dlatego wykorzystuje się je przy pracach masowych. Najczęściej na taśmach produkcyjnych. Dodatkowo posiadają one specjalistyczny osprzęt składający się z zestawu końcówek. Dzięki temu możemy wykonać precyzyjnie każdą prace.


Nitownice akumulatorowe opierają się głównie na podłączeniu urządzenia do akumulatora i ich siła jest nieznacznie wyższa od nitownic ręcznych. Akumulatory tych przyrządów są bardzo wytrzymałe, ale przy twardszych nitonakrętkach trzeba uważać, ponieważ mogą one skracać jego żywotność. Nie wykorzystamy tego produktu przy każdej pracy, gdyż potrzebujemy ciągłego dostępu do prądu.

Decydując się na wybór nitownicy powinniśmy przede wszystkim postawić na wygodę pracy. Długość ramienia narzędzia oraz długość i szerokość części roboczej jest dość istotna. Nitonakrętki wykorzystywane przy nitowaniu bywają różne. Dlatego trzeba sprawdzić przed zakupem z jakimi nitami może ona współpracować. Możemy wyróżnić nity, takie jak: stalowe, miedziane, aluminiowe. Wybór nitownicy jest w głównej mierze sprawą indywidualną, która jest zależna od wykonywanych obowiązków.

pixel